Yolda Dikkat Edilmesi Gereken Kötü Sürücüler

Yolda Dikkat Edilmesi Gereken Kötü Sürücüler

Ehliyet almak için harika bir an. Hepimiz bu deneyimi ve yolunuza çıkan özgürlüğün sevincini hatırlıyoruz. Sürüşe yeni başladığınızda, sağlanan her yönü ve yönlendirmeyi ve yolunuza çıkan işaretleri hatırlayacak ve rotanızı dikkatli bir şekilde manevra yapacaksınız. Bununla birlikte, bu alışkanlıkların kaybolmaya başlaması ve sürüş tarzınızı geliştirmeniz an meselesi.

Aslında, sürüş günlük aktivitenizin bir parçası olduğunda, teknikler hakkında daha az düşünmeye başlarsınız, bu size büyük bir rahatlama gibi gelebilir ama kesinlikle çevrenizdeki sürücülerin sağlığı ve sinirleri için değildir. Bununla birlikte, sürüş deneyiminizin bir noktasında karşılaşabileceğiniz en kötü sürücü türlerini tartışıyoruz.

 

Otopark Kurallarına Uymayanlar

Anlaşılır bir şekilde, özellikle alışkın değilseniz, bazı park türlerinin anlaşılması biraz zaman alır, ancak bazı sürücüler etrafta herhangi bir araba olmadan park edemez bile. Bu tür insanlar, herhangi bir rotayı engelledikleri veya daha da kötüsü, beklenmeyen yerlere park ederek araca binmeye çalışanlar için sorun yaratır ve daha da güvensiz durumlar yaratır. Ardından, bazı sürücüler daha az umursamadı ve iki park yeri tuttu veya izinsiz bir engelli yerine park etti

 

Ateşi Yüksek Sürücüler

Hepimiz soğukkanlılığını koruyamayan ve her şeyi kişisel alan insanların farkındayız. Genelde intikam almaktan hoşlananlardır. Soğukkanlılığınızı kaybetmeye yönelik insani eğilimi, dürtüselliği ve yol öfkesi yaşamı tehdit eden özelliklerdir. Aslında, saygısız el hareketleri veya diğer sürücüleri aşağılama nedeniyle potansiyel olarak bir ceza ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu tür sürücülerle etkileşime girmekten kaçınmak en iyisidir.

 

Sabit Şerit Değiştiriciler

Gerektiğinde şerit değiştirmeye kesinlikle izin verilirken, aramayı doğru zamanda yapamayan birkaç sürücü var. Bu, çoğu sürücünün fark etmiş olması gereken bir şeydir; bazılarının bir yarışta olduklarına inandığı, bazılarının ise çevrelerine karşı düşüncesiz olduğu ve diğerlerinin önüne geçmek için sürekli olarak şerit değiştireceği. Göründüğü kadar heyecan verici olsa da, etraftaki diğer sürücülerin dikkatini dağıttığı için son derece dikkat dağıtıcı ve tehlikeli olduğunu belirtmek önemlidir.

 

Sinyallerini Kullanmayanlar

Bu çok önemli! Kabul etmek gerekir ki, çoğumuz dönüş sinyalleri konusunda tembelleşiriz, ancak çoğu durumda bu kesinlikle bir zorunluluktur ve yine de bunu yapmayı reddeden sürücüler var. Bu sürücüler, bir çizgiyi atlayabilen ve sonra çizgiyi fark etmemiş gibi görünen insanlardır. Bu sinyaller, etrafınızdaki arabalar, yayalar ve bisikletliler de dahil olmak üzere yoldaki herkesin yararına olacak ve herkesin sürücünün niyetinden haberdar olmasını sağlamak ve böylece trafiğin sorunsuz bir şekilde akabilmesi için yerleştirilmiştir.

 

Çoklu Görev Sürücüleri

Sürüş sırasında dikkatinizin dağılması herkesin karşılaştığı çok yaygın bir normdur, bu nedenle özellikle yoldayken bundan kaçınmak en iyisidir. İster arabadan geçilirken ister telefonlarını kontrol eden sürücülerde, ister önünüzdeki yol dışında her şeye odaklanıyor olun, bunların her biri tehlikeli bir duruma katkıda bulunabilir. Çoğu zaman, arabanın şeritten kaydığını ve hatta acil fren uyguladığını fark edeceğiniz için bu tür sürücüleri tespit etmek kolaydır. Can sıkıcı olmasının yanı sıra, herkes için son derece tehlikelidir.