Araç Kiralama Şartları Nelerdir ?

Araç Kiralama Şartları Nelerdir ?

Araç Kiralama Şartları Nelerdir?

Araç kiralama, araç fiyatlarının artması ile birlikte kişilerin alım gücünün düşmesi ve kiralama şirketlerinin sunduğu avantajlar nedeniyle daha sık kullanılmaya başlayan bir hizmettir. Son yıllarda hem bireysel hem de kurumsal araç kiralama ihtiyaçları artış göstermektedir. Sektör içerisinde uzun süredir hizmet veren, profesyonel araç kiralama firmalarından bir tanesi olan Bold Rent A Car, araç kiralama şartları oluştuğunda kişilere araç kiralama sözleşmesi yapmaktadır.

Her kişinin araç kiralaması mümkün değildir. Yasalarla belirlenen kurallara bağlı olarak araç kiralama şartları taşıyan kişilere boldrentacar.com firması araç kiralama işlemlerini gerçekleştirmektedir. Güvenilir ve profesyonel, kaliteli bir araç kiralama hizmeti almak için araç kiralama şartı aramayan, güvenilir olmayan firmalardan uzak durmanız çok önemlidir.

Araç Kiralama Şartları

Araç kiralama şartları maddelerinde ilk sırada yaş sınırı yer almaktadır. Birçok araç kiralamayı düşünen kişi de ilk olarak araç kiralama yaş sınırı konusunu merak etmektedir. En az 21 yaşında olmak şartı aranmaktadır. Yani 18 yaşındaki bireyler, ehliyetleri olsa dahi araç kiralayamazlar.

Sürücü belgesi şartı da elbette olmazsa olmaz araç kiralama şartları arasında yer almaktadır. Sürücü belgesinde aynı zamanda sürücü belgesi süresi de önemlidir. En az 2 yıl şartı aranmaktadır.

Araç kiralamada, kiralanan aracın kiralayan kişi tarafından kullanılması gerekir. eğer 2 kişi şoför olarak kullanacaksa bunun önceden ek sürücü olarak sözleşmede yer alması gerekmektedir.

Kilometre sınırı da aranan şartlar içerisinde yer almaktadır. Özellikle araç kiralayan kişiler, günlük araç kiraladıklarında kilometre sınırı konusuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Kilometre sınırının aşılması durumunda ilk kez araç kiralayan kişiler, endişeye kapılabilir. Ancak araç kiralama firmaları, kilometre sınırını aşan müşterilerinden aracı geri teslim alırken aşılan kilometre sınırı oranında ek ödeme talep etmektedir. Bu nedenle kilometre sınırı konusunu rent a car yetkilileri ile kiralama öncesinde görüşmek gerekir.

Bold Rent A Car firması, müşterileri ile araç kiralama sözleşmesi imzalamadan önce gerekli tüm şartları taşıyıp taşımadıklarını teyit etmektedir. Ardından araç kiralama şartlarında ödeme seçenekleri, kasko, teslim ve iade gibi birçok konuda görüşüldükten sonra araç kiralama işlemleri tamamlanmış olmaktadır.