Bold İle Gezi Rehberi - Miniatürk

Bold İle Gezi Rehberi - Miniatürk

Konumu kadar içeriği de zengin olan bir yere geldik. Burası olmazsa olmaz bir durak. Harika oluşumu ile eğlenceli bir yolculuğa hazır mısınız? Miniatürk her noktasında eğlence ve bir oakdar da merak giderici bilgiler barındıran bir yer ve bunun yanısıra ulaşımıda bir o kadar kolay ve rahat. Buraya düzenlenen turlar, aracınız veya araç kiralama hizmetinden yararlanarak kolayca buraya gelebilirsiniz. Bold Rent A Car siz değerli müşterilerine kalabalık aileler için bile konforlu araçlar sunmaktadır. Şimdi gelelim buranın neden değerli olduğuna.


Sahip olduğu masalsı atmosfer ile birkaç adım öne çıkan Miniatürk; tek bir şehri ziyaret ederek tüm Türkiye’deki kültür varlıklarını yakından incelemenize olanak sağlıyor. Burada minyatür biçimde yer alan yapılar arasında Selimiye Camii, Anıtkabir, Sümela Manastırı, Safranbolu Evleri ya da Mardin Taş Evleri gibi Anadolu’dan sayısız eser var.


Neden Gitmeliyim? Miniatürk’te ayrıca Taksim Cumhuriyet Anıtı, Aya İrini Kilisesi, Alman Çeşmesi, Mısır Dikilitaşı ve Topkapı Sarayı gibi menşei İstanbul olan tarihi eser ve yerleri ile de karşılaşabiliyorsunuz.


Son olarak; yurt dışından da Mostar Köprüsü ve Atatürk’ün Selanik’teki Evi gibi Türkiye için önemli olan mimari yapıların minik hallerini Miniatürk’te ziyaret edilebileceğini hatırlatalım.