Bold İle Gezi Rehberi - Rahmi M. Koç Müzesi

Bold İle Gezi Rehberi - Rahmi M. Koç Müzesi

Bugün ki yazımızda Türkiye’nin en büyük iş adamlarımızdan olan Rahmi M. Koç Müzesini ele alacağız. Koleksiyonlara ve tarihe merakı olanların kesinlikle tercih etmesi gereken bir yol haritası. Ulaşım yönünden sorun yaşamayacağınız kolayca gidip vaktinizi güzel geçirebileceğiniz bir nokta.


İstanbul’un Hasköy semtinde, Haliç’in kıyısında yer alan Rahmi M. Koç Müzesi, iş adamı Rahmi Koç’un desteği ile açılmış bir sanayi müzesidir. Türkiye’de sanayi, ulaşım, endüstri ve iletişim tarihine adanmış ilk müze olan Koç Müzesi’nde, sergilerden konserlere kadar birçok etkinlik düzenleniyor.


Neden Gitmeliyim? İstanbul’a kadar gelip de Rahmi M. Koç Müzesi’ni görmeden dönmek olmaz! Bu kültür varlığı altın harflerle yer alıyor. Müze koleksiyonuna dahil olanlar arasında Atatürk’ün özel eşyalarının yer aldığı Atatürk Bölümü, Bilimsel Aletler, İletişim Araçları, Demir Yolu Ulaşımı, Kara Yolu Ulaşımı, Havacılık, Denizcilik, Yaşayan Geçmiş, Özel Koleksiyonlar, Makineler, Modeller ve Oyuncaklar var.


Her yaştan insanın farklı ilgi alanlarına hitap eden Rahmi M. Koç Müzesi, vaktinizi iyi geçirirken herkesin ortak paydada buluşmasını sağlıyor. Okullarla işbirliği içinde olan müzede, çocuklara özel etkinliklere de imza atılıyor.