Bold İle Gezi Rehberi - Atatürk Arboretumu

Bold İle Gezi Rehberi - Atatürk Arboretumu

İstanbul’un binalarla örtülü görselinden uzaklaşmalıyım ve kendimi bitkilerle örtülü bir Cennet’in içine atmalıyım diyenleri duyar gibiyiz. Atatürk Arboretumu tamda anlattığımız gibi bir yer. Bölge itibari ile kolay bir ulaşım sağlayacağınız gerekirse araç kiralayarak kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz bir konumda. Bold Rent A Car ile online araç kiralayarak kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Belgrad Ormanı’nın güneydoğu yönünde; İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’ne ait olsa da halk tarafından haftanın altı günü ziyaret edilebilen Atatürk Arboretumu var. Bini aşkın bitki türüne sahip bu cennet bahçesi açık ara öne geçiyor.


Neden gitmeliyim? Burada ağaçlar, odunsu bitkiler ve renk renk çiçekler bir araya geldiğinde ortaya adeta bir canlı bitki müzesi çıkıyor diyebiliriz. Özellikle çocuklu ailelerin burada hem eğitici hem de keyifli vakit geçirmesi mümkün.


Arboretum’a ulaşmak için; Bahçeköy’den sonra Kemerburgaz Yolu’nu takip etmeniz gerekiyor. Orman Fakültesi öğrencilerine ücretsiz olan bu doğal güzellikten her kesimden doğa meraklılarının faydalanabilmesi gerçekten de büyük şans.