Bold İle Gezi Rehberi - Masumiyet Müzesi

Bold İle Gezi Rehberi - Masumiyet Müzesi

Kitapseverlerin yazımızın başına oturduğunu görür gibiyiz. Farklılık arayan ve kendini bir yerlere atmak isteyen tüm kitapseverlerin ilgiyle görüp bakabileceği bir nokta. Müze İstanbul Beyoğlu bölgesinde yer almaktadır. Ulaşımı kolay ve aracınız yoksa Bold Rent A Car ile kolayca araç kiralayarak gidebilirsiniz.


Orhan Pamuk okurlarının yakından tanıdığı Masumiyet Müzesi romanından ilham alan müze, 2012 yılından bu yana İstanbul’un Beyoğlu semtinde hizmet veriyor. 17 Mayıs 2014’te Avrupa Yılın Müzesi Ödülü’nü alan Masumiyet Müzesi, oldukça farklı bir ambiyansa sahip.


Neden Gitmeliyim? 2008 yılında yayımlanan kitap ile birlikte tasarlanan müzenin 1950 yılından 2000’e uzanan bir İstanbul hikayesini konu aldığını söyleyebiliriz. Burayı görmek için kitabı okumuş olmanız da şart değil; ne de olsa eski İstanbul taksilerinden yalı kültürüne kadar İstanbul’u bu derece detaylı biçimde önünüze seren bir yapı her şekilde dikkatinizi çekecektir.


Masumiyet Müzesi’ne gitmeden evvel kitabı okumanızı yine de tavsiye ediyoruz. Böylece gezinizi daha anlamlı bir hale getirebilirsiniz. Zira bu kitabı bir çırpıda okuyup bitireceğinizden eminiz.