Bold İle Gezi Rehberi - Kuzguncuk

Bold İle Gezi Rehberi - Kuzguncuk

Evet daha yazımıza başlamadan önce Ekmek Teknesi ya da Perihan Abla dizilerinin aklınıza geldiğini hissedebiliyoruz. Türk sinemasının büyük projelerine ev sahipliği yapmış ve mimarisi ilede bir o kadar göz önünde olan Kuzguncuk bölgesini sizler için özetledik. Hem tarihi noktaları hemde bu dizilerin çekildiği yerleri görmek için uğrayabileceğiniz bu noktada sizleri birçok güzellik bekliyor. Seyahatinize biraz daha renk katmak için bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kuzguncuk

Ekmek Teknesi ya da Perihan Abla dizilerine yetişebilmiş yaşlarda olanlar için Kuzguncuk’un ayrı bir yeri var. O sıcak atmosferiyle bu dizilere ev sahipliği yapan Kuzguncuk’a güneş olmayan bir günde gitsen bile rengarenk evleriyle senin için güneş açacak.

Kuzguncuk’ta sadece Ekmek Teknesi ve Perihan Abla’nın çekildiği yerleri görmeyeceksin tabii. Cemil Molla Köşkü, Marko Paşa Köşkü ve Fethi Paşa Yalısı da Kuzguncuk’ta gezerken karşına çıkacak yerlerden. Arnavut kaldırımlı sokaklarına kurulan kafe ve restoranlarda kahvaltı yapabilir, Türk kahveni yudumlayabilirsin. Semtte 3 kuşaktan beri bulunan İsmet Baba’da keyifli bir yemek de yiyebilirsin.