Bold İle Gezi Rehberi - Pierre Loti Tepesi

Bold İle Gezi Rehberi - Pierre Loti Tepesi

Sıkıcı yoğun bir haftadan çıktığınızı düşünün. Rahatça doğanın içinde kendinize iyi gelebilecek bir nokta arıyorsunuz. Yemeğenizi yiyebiliyor huzurlu bir şekilde çayınızı içebilip manzaranın tadını çıkarıyorsunuz. İstanbul’un yoğun kargaşasından uzaklaşabileceğiniz ve kendinizi rahat hissedebileceğiniz bir nokta Pierre Loti Tepesi.

Pierre Loti Tepesi

İstanbul’da gezilecek yerler arasında şüphesiz en güzel manzaraya sahip noktalardan biri Pierre Loti Tepesi. Haliç manzarasını panoramik olarak izleyeceğin tepenin adı, Julien Viaud adlı Fransız yazardan geliyor. Viaud, bu tepede bulunan bir kafeye sıklıkla gelirmiş ve takma adı Pierre Loti imiş. Bu takma ad sonrasında tepenin adı olarak kalmış.

Uzun bir İstanbul gezisinden sonra Eyüp Sultan Camisi’nden teleferiğe binip Pierre Loti Tepesi’ne gelebilirsin. Yani anlayacağın tepeye giderken teleferikte de manzaranın tadını çıkarabilirsin. Pierre Loti’nin keyfi kahvaltı saatinde de bir başka oluyor. Birçok farklı restoranın bulunduğu tepede manzaraya karşı bir kahvaltı yapıp sonra İstanbul turuna başlayabilirsin.