Kurumlar İçin Filo Kiralamak Ne Kadar Avantajlı?

Kurumlar İçin Filo Kiralamak Ne Kadar Avantajlı?

Araba satın almak yerine uzun dönemli olarak kiralama işlemi olan filo kiralama, birçok kurum tarafından tercih ediliyor. Özellikle şirketler için çok avantajlı olan filo kiralama, kurumlara vergi kolaylığı da sağlamakta. Bunun en önemli sebebi fazla maliyetlerden kurtulmak ve filo kiralama hizmeti sunan firmaların bu durumu kontrol ve takip ediyor olmasıdır.

Bold Rent A Car, sizler için uygun araç kiralama hizmeti gerçekleştirirken ayrıyeten bu hizmetin devamı olarak tüm filonuzu kontrol eder. Kiralama sonrası destek ekibi ile beraber tüm ihtiyaçlarınıza anında cevap verir.

Bold Rent A Car'dan araç kiralama hizmeti aldığınız zaman, kiraladığınız filonun gerekli evrak, muayene, tamirat vb. konuları ile ilgilenen profesyonel hizmeti de kiralamış olursunuz. Böylece filonuzun idaresi için personel alımı yapmanız gerekmez ve masraftan kurtulmuş olursunuz. Buna en basit örnek olarak, muhasebe çalışanlarınız, otomobiller ile ilgili yüzlerce faturayla uğraşmayacak olması verilebilir.

Bold Rent a Car'dan kiraladığınız araçlar veya filolar, şirketiniz için resmi bir gider olarak görülmektedir. Bu sayede şirketiniz için vergi avantajı sağlayabilirsiniz. Şirketimizden aylık olarak kiraladığınız her araç için kesilmiş faturalarının tamamını, 3 aylık bilanço döneminde gider olarak kaydedebilirsiniz. Kira faturasındaki KDV miktarı, bir sonraki ay içerisinde kurumunuzun ödeyeceği KDV'den düşülerek vergi avantajı yaratır.