Uzun süreli araç kiralamanın getirisi var mı

Uzun süreli araç kiralamanın getirisi var mı

Uzun süreli kiralama hangi durumlarda işe yarar? Çoğu zaman birçok koşula tabi olan, nakit veya banka kredisi ile satın almaya gücünüzün yetmediği bir durumda araç kiralamaya değer. Şu anda hem büyük şehirlerde hem de genellikle toplu taşıma ile zayıf bağlantılara sahip küçük kasabalarda arabasız bir hayat hayal etmek zor. Toplu taşıma veya taksi türü taşıma ile seyahat, ya bir araç beklemeye tabidir ya da pahalıdır ve yalnızca acil durumlarda haklıdır. Kiralamanın bir parçası olarak ödediğiniz araba her zaman sizin için kullanılabilir. işe, tatile veya bir iş gezisine götürebilirsiniz - tek yapmanız gereken yakıt ikmali yapmak ve temiz tutmak.

Bireyler için uzun süreli kiralama aynı zamanda çevre dostu tutumun bir tezahürüdür. Her şeyden önce, arabayı gerçekten ihtiyacımız olduğunda kullanırsınız – örneğin, başka bir şehre uzun bir yolculuk sırasında. Kiralama süresi sona erdiğinde araç piyasaya “geri döner” ve tekrar kullanılabilir. Bu nedenle, tüketimin hakim olduğu zamanlarda önemli olan yeni bir araba üretmeye gerek yoktur.

Araç kiralama para kazandırır mı?

Bir araba sahibi olma, satışı veya sigortası ile ilgili maliyetlerden kaçınmak ve arabayı her iki yılda bir değiştirmek istiyorsanız, uzun süreli kiralama mükemmel bir çözümdür. Kendi aracınızı kullanırken, örneğin onarım, lastik değişimi, sigorta satın alma ve benzeri gibi beklenmedik maliyetlere maruz kalıyorsunuz. Araba kiralamak, araba ile ilgili aylık maliyetleri dengelemenize yardımcı olur.