Uçmak yerine araç kiralamak

Uçmak yerine araç kiralamak

Evde aylarca süren karantinadan sonra Covid-19 pandemisi tüm gücüyle olsa bile, kaçmak istemeniz doğaldır. Pandemi sırasında seyahat etmek zor görünse de, riski azaltmanın yolları var. Havayolu şirketleri, yolcuların güvende olduğundan emin olmak ve virüsün yayılma olasılığını azaltmak için çok çalışıyor. Ancak bir süreliğine uzaklaşmak istiyorsanız, seyahat için en iyi seçeneğiniz bir araba kiralayıp yola çıkmak olabilir.

Havayolu çalışanları sizi güvende tutmak için yorulmadan çalışırken, uçmak yerine araba kiralamak, seyahatin birçok değişkenini kontrol etmenizi sağlar. Bu noktada çoğu hava yolu şirketi, yüzlerin kapatılmasını, uçağa küçük gruplar halinde binilmesini ve terminallerde sosyal mesafeyi teşvik ediyor. Ama yine de uçtuğunuzda, araba kullandığınızdan çok daha fazla insanla karşılaşacaksınız. Banyo molaları, benzin için durma ve bir restorandan yemek yemeyi hesaba katsanız bile, bir yolculuğa çıktığınız andan itibaren havaalanına girdiğiniz, check-in yaptığınız, uçuşunuzu yaptığınız andan itibaren çok daha az insanla karşılaşırsınız. bulunduğunuz yere inin. Ne kadar az insanla karşılaşırsanız, virüsü kapma veya yayma riskiniz o kadar az olur.

Kiralık araba ile seyahat ettiğinizde, deneyiminiz ve aldığınız güvenlik önlemleri üzerinde de çok daha fazla kontrole sahip olursunuz. Ailenizle birlikte kiralık arabanızdayken, karantina grubunuzla kaldığınız sürece, tıpkı evde yaptığınız gibi arabada da maskelerinizi çıkarabilirsiniz. Nerede duracağınız ve neyle kendinizi rahat hissedeceğiniz konusunda kararlar verebilirsiniz, oysa bir uçakta hangi oturma pozisyonuna sahip olursanız olun zorunda kalırsınız ve seçerseniz bir yabancıdan altı metreden daha yakın bir yerde oturabilirsiniz. daha dolu bir uçuş yapın.

Kiralık araba seyahati, seyahate çıkmadan önce daha kapsamlı bir şekilde dezenfekte edebileceğiniz anlamına da gelir. Kiralama şirketleri, kiracılar arasında araçları sterilize ederken, bu zamanlarda çoğu insan ekstra yol kat etmek ve mümkün olduğunca kendileri için sterilize etmek istiyor. Ticari bir uçuşta asla zamanınız veya seçeneğiniz olmayacak şekilde aracın içini istediğiniz kadar derinlemesine silebileceksiniz.

Gideceğiniz yere uçmak yerine araba kiralamayı seçmek, seyahatiniz ve ailenizin deneyimi üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlar. Kiminle seyahat edeceğinizi, aracınızı nasıl temizleyeceğinizi ve dezenfekte edeceğinizi seçebilir ve yol boyunca yaptığınız duraklar ve karşılaştığınız ve etkileşimde bulunduğunuz diğer insanlar hakkında daha anlayışlı olabilirsiniz. Araç kiralayarak seyahatinizin kontrolünü elinize alın ve ailenizin gideceği yere giderken kendinizi güvende hissedin,