Taksim Meydanı

Taksim Meydanı

Taksim Meydanı

Hareketli gece yaşamı, restoranları, kafe ve barlarıyla taksim meydanı İstanbul’un en önemli meydanları arasında yer almaktadır. Meydanın ortasında Cumhuriyet Anıtının yanı sıra araçlara kapalı nostaljik tramvay seferleriyle İstiklal Caddesi ile de meşhurdur. İstiklal Caddesinde yer alan binaların 19.yüzyıldan kalma yapılar olduğunu belirtmeliyiz. Uluslar arası sinemalar, mağaza zincirleri ve kafeleriyle yerli yabancı birçok insanı ağırlamaktadır. Dar sokaklarındaki antika dükkanları, barlar ve boğaz manzarasının eşliğindeki çatı restoranları ile de göz doldurmaktadır. Avrupa yakasının Beyoğlu ilçesinde yer alan taksim meydanına ulaşmak için araç kiralama seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Taksim Meydanı Tarihçesi

İsmini Galata Beyoğlu suyunun taksim edildiği ‘’Taksim Maksemi’nden’’ alan bu meydan oldukça köklü bir tarihsel geçmişe sahiptir. Osmanlı döneminde diğer semtlere su dağıtmak amacıyla Taksim meydanına su deposu yaptırdığı bilinmektedir. Depodaki suyu dağıtma yani bir diğer değişle taksim etmek için kullanılmıştır. İstanbul’un merkezi bir noktasında bulunan Taksim Meydanı, yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir.

Taksim Meydanı Gezilecek Yerler

Alışveriş, eğlence ve kültür alanı olarak da bilinen Taksim Meydanı, içerisinde birçok sayıda kafe, disko, bar, sergi salonu, sanat atölyesi, tiyatro ve sinema salonu ve mağaza barındırmaktadır. Hafta sonlarında büyük bir insan kalabalığının hüküm sürdüğü bu meydanın girişinde yer alan büfeler 7/24 saat açıktır. Gece kulüplerinin sabah saatlerine dek açık olduğu taksim meydanında günün her saatinde ulaşım mümkündür. Bold rent a car firmasının taksim gezileri ve seyahatleri için araç konusunda kolaylık sağladığı bilinmektedir.

Taksim Meydanına Nasıl Gidilir?

Merkezi bir konumda yer alması sebebiyle İstanbul’da her yolun Taksim Meydanına çıktığını söylersek abartmış olmayız. Deniz ve kara yollarındaki çok kapsamlı ulaşım imkanından dolayı birçok insanın kolaylıkla ziyaret etmesi mümkündür. Taksim Meydanına yakın olan gezi noktaları arasında Eminönü, Galata Kulesi ve İstiklal Caddesi gösterilebilir. Kara yoluyla eğlence ya da iş ihtiyacınıza karşılık rent a car firmalarının araçlarından yararlanabilirsiniz. Beyoğlu’nda yer alan Taksim Meydanı eğlencenin ve turizmin beşiği olarak birçok imkan sunmaktadır. Benzersiz bir gezi deneyimi için Taksim’e uğramanız doğru bir tercih olacaktır.