Sürüş Kaygısının Üstesinden Gelmek İçin İpuçları

Sürüş Kaygısının Üstesinden Gelmek İçin İpuçları

Yeni bir ehliyet sahibiyseniz, özellikle İstanbul’da ucuz bir kiralık araba ile yolculuğunuza başlamak üzereyseniz, araba kullanmak size göz korkutucu veya zorlayıcı görünebilir. Olduğu söyleniyor, buna şaşırmamalısın. Eğitmeniniz yanınızda olmayabilir ama bunun ışıltınızı köreltmesine izin vermeyin. Bu, gerçek anlamda, parlama ve öğrendiğiniz tüm sürüş becerilerinden en iyi şekilde yararlanma zamanınızdır. Tüm yeni deneyimlerde olduğu gibi, ilk günler sinir bozucu görünebilir, bu nedenle bu ipuçlarını izleyerek korkularınızı uzak tutmaya çalışın.

 

Döner Kavşak Çıkışını Kaçırmaktan Endişelenmeyin

Düz bir yolda sürmek kolaydır; ancak, bir döner kavşağa yaklaştığınızda komplikasyonlar ortaya çıkar ve bu adımı başkalarına zarar vermeden tamamlayıp tamamlayamayacağınızı anında merak etmenize neden olur. Yoldaki herhangi bir duruma benzer şekilde, burada da tetikte olmanız ve çevrenizin bilincinde olmanız gerekir. Aynalarınızı kontrol edin, etrafınızdaki arabaları izleyin ve sahilin temiz olduğundan emin olun. Bunun yanı sıra çıkışın da tanımlanması gerekir ki göstergenizi gösterip ona göre hareket edebilirsiniz. Atlarsanız, bir tur daha atıp tekrar deneyin. Yine de ani dönüşlerden kaçının.

 

Bir Aile Üyesiyle Sürüş

Umarım, hiçbir zaman bunu yaşamak zorunda kalmazsınız, ancak kazalar, çoğu zaman kaçınılmazdır. Bu sizin hatanız olmak zorunda olmayabilir, bu yüzden böyle bir duruma her zaman hazırlıklı olmanız gerekir. Rotanızı planlayın, bir GPS kullanın, aracınızı iyi durumda tutun ve her zaman iyi bir görüş sağlayın. Kaygı hissinin üzerinize çökmesini önlemek için, biraz güven kazanıncaya kadar mümkünse bir arkadaşınızı veya aile üyenizi yanınıza almanız önerilir.

 

Sabırsız Sürücüler Tarafından Bunalmayın

Garip bir şekilde, en yaygın korku, ehliyetinizi kaybetmemek veya ciddi bir kazaya karışmamaktır. Tuhaf bir şekilde, sürücülerin özellikle istemeden stop ettiklerinde trafik sinyallerinde karşılaştıkları bilinçlilik hissidir. Yeni sürücüler için araba kullanma mücadelesi gerçek olabilir, ama biliyor musunuz? Sizi durgunlaştıran, becerileriniz değil, gerilimdir. Kırmızı ışık genellikle uzun süre yanık kalmaz, bu yüzden ayağınızı gaz pedalından tuttuğunuzdan emin olun. Bunu yaparken acele etmeyin ve sabırsız sürücülere teslim olmayın. Aceleleri varsa her zaman sollayabilirler.