Sultanahmet Meydanı

Sultanahmet Meydanı

Sultanahmet Meydanı

İstanbul’un merkezi ve en önemli meydanlarından biri olarak kabul edilen Sultanahmet Meydanı, Osmanlı döneminde At, Bizans döneminde ise Hipodrom meydanı olarak kabul edilen Roma Sirkini de içerisinde barındırmaktadır. Yerli ve yabancı birçok turistin uğrak yeri olan Sultanahmet, mimarisi, yapıları, tarihi, estetik ve kültürel geçmişiyle göz doldurmaktadır. Gezi ve turizm için benzersiz bir seçenek olan Sultanahmet’e ulaşım oldukça kolaydır. Rent a car firmalarının pratik ve ekonomik çözümlerle sundukları araçlarla rahat bir gezi planlaması yapmanız mümkündür.

Sultanahmet Meydanı Tarihçesi

Sultanahmet meydanı Bizans ve Osmanlı mimari ve yapılarıyla eşsiz bir deneyim sunmaktadır. Semtin Türk ve Bizans dönemlerinde merkezi bir önemi bulunmaktaydı. Mabetler, hamamlar, dini, resmi, kültürel, sosyal ve idare merkezleri bu bölgede hüküm sürmüştür. İstanbul’un en önemli değerleri olan abideleri arasında; Yerebatan Sarnıcı, Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Sultan Ahmet Camii ve Ayasofya gösterilebilir. Ticari ve merkezi bir tarihsel kökene sahip Sultanahmet Meydanı önemini ve değerini günümüzde de korumaktadır.

Sultanahmet Meydanı Gezilecek Yerler

Unutulmaz bir gezi ve seyahat planlamasında Sultanahmet Meydanı tüm gereksinimlerinizi karşılayacak bir donanıma sahiptir. Kültürel, sosyal, dini ve bireysel imkan ve olanaklara hazırlıklı olmalı ve bu doğrultuda hareket etmelisiniz. Sultanahmet’e yapacağınız ziyaretlerde bold rent a car olarak müşterilerimize özel indirim ve fırsatlar sunmaktayız. Otopark ve araç olanakları konusunda sorunsuz bir süreç yaşayacağınızı düşünüyoruz. Mimarisi, tasarım harikası sarnıçları, kültürel restorasyonla günümüze kadar ulaşmış yapılarıyla gezinizi dolu dolu yaşabilirsiniz. Meydanında batısında yer alan İstanbul Adliyesi’nin yanı sıra meydanın orta kısmında Alman Çeşmesi yer almaktadır. Son olarak, İstanbul ile özdeşleşen bu meydanın her insanı karşılayacak köklü bir kültürel miras olduğunun altını çizmemiz gerekiyor.

Sultanahmet Meydanına Nasıl Gidilir?

İstanbul’un gözbebeği Sultanahmet’e ulaşım oldukça kolaydır. Avrupa yakasının Fatih semtinde bulunan meydana araç kiralama yolu ile hızlı bir şekilde gidebilirsiniz. Merkezi bir konumda bulunması ve Anadolu yakasından gelecek insanlar için de pratik imkanlar sunmasıyla Sultanahmet Meydanı ziyaret edilmesi gereken öncelik yerlerden biri olarak gösterilebilir.