Seyahatleriniz İçin Neden Uzun Dönem Araç Kiralamalısınız

Seyahatleriniz İçin Neden Uzun Dönem Araç Kiralamalısınız

Bir yolculuğa çıkarken yapacağınız plan, seyahatinizin süresi ve uzunluğu, gideceğiniz yer ve arabanızın mevcut koşulları gibi birçok faktöre bağlıdır. Seyahatiniz için araba kiralamak sizin ve ailenizin rahat olmasını sağlayabilir, araç sahibiyseniz arabanızın yıpranması önler ve adresinizde teslim alma ve bırakma gibi avantajlar sağlayabilir.

Bir sonraki yolculuğunuzda araç kiralayıp kiralamayacağınıza karar vermenize yardımcı olmak için, bu kolay araç kiralama rehberinde bazı avantajları bir araya getirdik . Ayrıca, seyahatinizin niteliğine ve seyahat süresine göre ihtiyaçlarınıza uygun aracı seçtiğinizden emin olmak için göz önünde bulundurmanız gereken konuları, yaygın olarak kiralanabilen araba modellerini de sizler için hazırladık.

Gerçekleştireceğiniz yolculuğun türüne bağlı olarak araba kiralamak, kişisel aracınızı kullanmaktan daha iyi bir seçenek olabilir. Aşağıda, seyahatleriniz sırasında arabanızı evde bırakmanın 6 avantajı derledik.

Kişisel Aracınız Yıpranmasın

Bir araç kiralamak kişisel arabanızın yıpranmasını önlemeye yardımcı olacaktır. Aracınız uzun bir yolculuk için iyi durumda değilse veya gerekli bakım için vaktiniz yoksa, bir araba kiralama yoldaki olası herhangi bir hasarı veya arızayı önlemeye yardımcı olabilir.

Aracınızın Değeri Düşmesin

Yeni bir araba bayilikten uzaklaştığınız anda değer kaybeder. Aslında, bir araba her yıl yüzde 15 ila 20 civarında değer kaybediyor. Bu yüzde, eklenen KM’ler, aracın genel durumu ile artabilir. Gelecekte arabanızı satmayı planlıyorsanız, günlük kullanımı sınırlayın ve değerini korumak için daha uzun yolculuklar için bir araba kiralamayı düşünün.

Paradan Tasarruf Edin

Bütçe dostu bir yol gezisi planlıyorsanız, daha iyi yakıt/kilometreye sahip bir araba kiralamak size para tasarrufu kazandırabilir. Kiralama şirketleri ayrıca size bir araba kazasından kaynaklanan herhangi bir hasarı kısmen veya tamamen karşılayabilecek ek koruma ve sigorta satın alma seçeneği sunar.

Konforu ve Güvenliği Artırın

Tüm ailenizle seyahat etmek eğlenceli olabilir, ancak uzun süre küçük bir araçta sıkışabilirsiniz. Yolculuğunuz sırasında herkesin rahat olmasını sağlamak için geniş araç kiralayın. Bold rent a car birinci sınıf kiralık araçlara sahiptir, bu da yolda geçirdiğiniz zamanı siz ve aileniz için daha keyifli hale getirir.

Çevre Dostu Araçlar Kiralayın

Seyahatleriniz için daha çevre dostu bir araç kiralamak çevre için iyidir ve paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir.