Pierre Loti Tepesi

Pierre Loti Tepesi

Pierre Loti Tepesi

Benzersiz bir haliç manzarası sunan Pierre Loti tepesi adını Fransız yazar Pierre Loti’den almıştır. İstanbul aşığı olarak da bilinen Pierre Loti’nin gerçek adı Jullien Vlaud’dur. Tarihi kahveler arasında özel bir konuma sahip olan bu tepenin ülkemizin eşsiz güzellikleri arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Turistik tesis olarak hizmet veren Pierre Loti tepesinin Evliya Çelebi’nin seyahatnamesinde geçmesi de kültürel arka planın önemine vurgu yapmaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin ziyaretlerine ev sahipliği yapan bu tepeye rent a car araçları ile sorunsuz bir süreç yaşayabilirsiniz.

Pierre Loti Tepesi Tarihçesi

Uzun bir tarihsel geçmişe sahip Pierre Loti tepesinin özellikle 19.yüzyılda birçok seyyah ve yabancılar tarafından ziyaret edildiğini eklememiz gerekiyor. Çolak Hasan Tekkesinin Farsça beyaz yuvarlak bir mezar taşına kazınan giriş bölümünde 1813 yılına dayanan iki kitabeye sahip ahşap Kaşgari Tekkesi de bulunmaktadır. Tekkeler sırasında estetik görünümü ile tarihi bir eser olarak kabul gören Sibyan Mektebinin yanı sıra bu alanın içerisinde 1589 yılında vefat etmiş olan İskender Dede isimli bir Mevlevi mezarı yer almaktadır.

Pierre Loti Tepesi Nasıl Gidilir?

Araç kiralama seçeneklerinden yararlanarak Pierre Loti Tepesine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Araçlar için oldukça geniş bir otoparkın sizleri karşılayacağının altını çizmeliyiz. Aynı zamanda Pierre Loti Tepesinin arka yolunu da kullanabilir ve aracınızı otoparka bıraktıktan sonra ziyaretinizi geçekleştirebilirsiniz. Pierre Loti Tepesinde birçok kafe, park, piknik ve gezi alanı yerli ve yabancı ziyaretçilerinin tüm beklentilerini karşılamaktadır. İstanbul Belediyesinin ücretsiz uygulama ve hizmetleri de sorunsuz bir şekilde yerine getirilmektedir.

İstanbul’da yaşayan her insanın aşina olduğu bir manzaraya sahip olan bu tepenin doğa ile iç içe sağlıklı ve keyifli bir süreç yaşatması kaçınılmaz olacaktır. Aracınızla yapacağınız yolculuklarda otopark sorunu yaşamayacağınızı ve Pierre Loti Tepesinde yer alan pratik ulaşım olanaklarından faydalanacağınızı düşünüyoruz. Yerli ve yabancı her turistin tercihleri arasında öncü bir konumda yer alan bu tepenin tarih, mimari ve doğa üçlemesiyle dolgun bir deneyim sunduğunu belirtmeliyiz. Eyüpsultan ilçesinde Haliç panoramasıyla keyifli bir süreç sunan Pierre Loti Tepesine Bold rent a car firmasından kiralayacağınız araçlarla ekonomik ve hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.