Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

İstanbul Topkapı’da yer alan Panorama 1453 Tarih Müzesi, Fatih Sultan Mehmet Han’ın İstanbul Fethi, Osmanlı Ordusu Atları Kişnemesi Ve Mehter Takımının ezgileriyle bir odada atılan top sesi efektleriyle panoramik bir müze olarak ziyaretçilerini karşılamaktadır. Topkapı Parkı içerisinde yer alan bu müzenin yapımı için büyük bir emek ve planlama sürecinin gerçekleştiğini söylemeliyiz. Turizm ve Kültür bakımından oldukça değerli olan bu yapı ve projenin tarihimizi aydınlatması dolayısıyla da eşsiz bir noktada olduğunun altını çizmeliyiz. Yerli ve yabancı turistlerin büyük bir ilgiyle ziyaret ettiği bu müzenin yarattığı atmosfer ve efekt dengesi bir hayli göz kamaştırıcıdır. İstanbul Zeytinburnu araç kiralama ile Panorama 1453 Tarih Müzesine ulaşabilirsiniz.

Panorama 1453 Tarih Müzesi Tarihçesi

2003 yılında tasarım ve projesi, 2005’te uygulama çalışmaları yapılan Panorama 1453 31 Ocak 2009’ta açılmıştır. Yaklaşık olarak 5 milyon dolar maliyete sahip olan bu müzenin Türkiye’de ki ilk panoramik müze olduğunu da eklemeliyiz. Panorama 1453 Tarih Müzesi’nin proje koordinatörü ve fikir sahibi ise ressam Haşim Vatandaş’tır. Müze içerisinde yer alan panoramik resim çalışmalarında 8 sanatçı çalışmıştır. 10.000 figür çizimin yer aldığı bu panoramik resimde surların yıkılmış bölümleri ve bölge büyüklüklerinin yanı sıra surların tamiri raporları esas alınarak çizim gerçekleştirilmiştir. Bold rent a car firması olarak Panorama 1453 Tarih Müzesi’ne yapacağınız ziyaretlerde araç ihtiyacınızı karşılıyoruz. Sorunsuz bir gezi ve ziyaret için acele etmeli ve bu devasa panoramik eserin büyüsüne kendinizi bırakmalısınız. 3 boyutlu bir his sağlayan müzenin her ziyaretçi üzerinde pozitif etkiler yaşattığı bilinmektedir.

Panorama 1453 Tarih Müzesi Ve Turizm

Panoramik tavanı, üç boyutlu parçaları ve ses efektleriyle onulmaz bir heyecan sunan Panorama 1453 Tarih Müzesi her ziyaretçisine tekrar eden bir İstanbul Fethi yaşatmaktadır. Türkiye’de her insanın gezmesi, ziyaret etmesi ve yakın olarak incelemesi gereken bu eserin tarihimiz ve coğrafyamız için büyük bir değer olduğunu belirtmeliyiz. Panorama 1453 Tarih Müzesi’ne rent a car araçlarıyla ulaşım sağlayabileceğinizi ve çevredeki otoparklardan yararlanabileceğinizi eklemek isteriz.