Nişantaşı

Nişantaşı

Nişantaşı

Şişli ilçesinde yer alan Nişantaşı dünyaca ünlü mağazaları, kafeleri, eğlence mekanlarıyla tanınmaktadır. Teşvikiye ile coğrafi, tarihi ve idari sınırları büyük ölçüde iç içe geçmiştir. Batı ve kuzeybatısında Osmanbey, doğusunda Teşvikiye, güneybatısında Harbiye ve güneydoğusunda Maçka ile sınırlıdır. Nişantaşı’nda iş ya da eğlence gezilerinde rent a car araçlarından yararlanabilirsiniz. Yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olmasının yanı sıra pahalı bir semt olarak da bilinmektedir.

Nişantaşı Tarihçesi

Nişantaşı ismini İstanbul semt adları tipolojisinde yer alan bir olayla almıştır. II. Mahmud ve III. Selim’in semt ile doğrudan tarihsel bağlantısı bulunmaktadır. Abdülmecid’in de bu yöreyle doğrudan ilgilendiği de bilinmektedir. Geçmişten günümüze dek uzanan tarihsel kökleriyle birlikte Nişantaşı’nda yer alan birçok yapı ve mimari restore edilerek korunmaktadır. II. Abdülhamid’in Yıldız Sarayı’na taşınmasının ardından sarayda yer alan birçok çalışan ve memur Nişantaşı’na yerleşmiş ve gelişimine yardım etmiştir.

Nişantaşı’nda Gezilecek Yerler

İstanbul’un yoğun trafiğine sahip semtlerinden olan Nişantaşı’nda gezilecek birçok yer ve mekan mevcuttur. Özellikle eğlence kültürüyle bilinen bu semtin galerileri, lüks mağazaları, lokantaları ve zarif vitrinleri dikkat çekmektedir. Kaliteli bir zaman geçirmek adına araç kiralama seçeneklerine göz atabilir ve unutamayacağınız bir süreç yaşayabilirsiniz. Vali Konağı Caddesi, Teşvikiye ve Abdi İpekçi gibi yüksek gayrimenkul fiyatlarına sahip bu semtin gezi planlarınızda pozitif bir yeri olacaktır.

Lüks mağazaları, mekanları, kafeleri ile Nişantaşı’nda eğlence kültürüne hitap edebilecek pek çok alternatif bulunmaktadır. Sanat atölyeleri, galeriler, sinema ve tiyatro kültürü ile oldukça kapsamlı ve donanımlı bir işleve hazırlıklı olmalısınız. Nişantaşı’nda gerçekleşecek bir gezinin kusursuz bir keyif getirmesi kaçınılmaz olacaktır. Birçok tekstil, giyim ve mücevher mağazasının sizleri karşılayacağını eklemek isteriz.

Nişantaşı’na Nasıl Gidilir?

İstanbul’da hemen hemen birçok bölgede yoğun trafik ve insan kalabalığının bir sonucu olarak özellikle hafta sonları kabus gibi zamanlar yaşanabilmektedir. Ancak, Nişantaşı’nda gerçekleştireceğiniz yolculuklarda bold rent a car firmamızın birçok konuda sizlere yardımcı olacağını bilmelisiniz. Beşiktaş ve Şişli bölgelerinde müşteri memnuniyeti odaklı birçok geri dönüş aldığımızın altını çizmeliyiz. Nişantaşı’nda sorunsuz bir gezi ve eğlence süreci yaşamak istiyorsanız planlarınızı doğru bir şekilde gözden geçirmeye dikkat etmelisiniz.