Miniatürk

Miniatürk

Miniatürk

Haliç kıyısında yer alan eski bir park alanına kurulan Miniatürk ya da Minyatür Türkiye Park, 60 bin metrekare ölçüsüyle Türkiye’deki çeşitli maket yapıtların sergilendiği bir parktır. Sanat ve tarih, estetizm ve kültür gibi birçok alandaki ortak eserlerle ziyaretçilerini kabul etmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2002 yılında ziyarete açılan bu parkın ‘’büyük ülkenin küçük bir modeli’’ sloganıyla birlikte Türkiye’nin vitrinlerinden biri olması da kaçınılmaz olmuştur.

Miniatürk Müzesi Tarihçesi

Miniatürk’ün Antik Çağdan Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı’ya uzanan birçok kültür ve medeniyetten eserleri sergilediği bilinmektedir. Özellikle Osmanlı ve Türkiye coğrafyasından seçilmiş 60 eserin Anadolu, 62 İstanbul ve günümüzde Türkiye sınırları dışında yer alan 135 mimari eserin modelleri bulunmaktadır. Yerli ya da yabancı her misafirin kültür ve sanat estetizmine doyacağı minyatür parka ulaşmak için araç kiralama seçeneğini kullanabilirsiniz.

Miniatürk Müzesi Gezilecek Yerler

Söz konusu genç kuşağın kendi coğrafyasına dair tarihsel köklü bilgisini zenginleştirecek eserlerle Minyatür Türkiye Park özel bir konuma sahiptir. Türkiye’yi tanımak isteyen birçok turistin ziyaretleri de bu parkın önemini bir kez daha ortaya koymaktadır. Eğlence ve kültür gezisi olarak ideal bir ziyaret mekanı olan Miniatürk’e yolculuk için rent a car araçlarını kullanabilir ve sorunsuz bir gezinin tadını çıkarabilirsiniz. Gençler ve çocukları için özel olarak yapılmış oyun alanları da ekstra bir tercih sebebi olacaktır.

Miniatürk Müzesine Nasıl Gidilir?

3000 yıllık bir uygarlığın yansıması olarak sunulan eserlerle göz olduran Miniatürk, sosyal sorumluluk ve kültür projesi olarak birçok insanı cezp etmektedir. Yılın her günü açık olan bu parkın bayram ve resmi tatillerde de ziyaretçilerini ağırladığı bilinmektedir. Kara yoluyla ulaşımın kolay olduğunu ve bold rent a car firmasının seyahatlerinizde pratik çözümler sunduğunu eklemeliyiz. 500 araç kapasiteye sahip büyük bir otoparkı bulunan Miniatürk’te araçlarınızla herhangi bir sorun yaşamayacağınızı söyleyebiliriz. Gezinizin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi adına firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Sizlere en uygun araçların sunulacağından emin olabilir ve kusursuz bir gezinin tadını çıkarabilirsiniz. Çocuklar için özel oyun alanları ve sosyal imkanların sunulduğu Miniatürk tüm beklentilerinizi karşılayacak bir donanımda hizmetlerine devam etmektedir.