Koronavirüs salgını sırasında araba kiralama

Koronavirüs salgını sırasında araba kiralama

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), yeni koronavirüs COVID-19 salgınını ilan etti, bu da virüsün dünyanın tüm bölgelerinde mevcut olduğu anlamına geliyor.

 Hastalığın yayılmasını önlemek için birçok ülke, şehir ve bölge giriş ve dolaşımda kısıtlamalar uygulamaktadır. Yani mekanın durumuna göre sınırları geçmek, sokaklarda dolaşmak ve turistik yerleri gezmek mümkün değil.

COVID-19'un hızlı yayılması, birçok insanın seyahat planlarını riske attı. Hastalığa yakalanma ve diğer kişilere, özellikle risk grubuna girenlere bulaşma tehlikesi nedeniyle, tavsiye sosyal mesafedir, evden olabildiğince uzaklaşma olasılığından kaçınılır.

Pandemi sırasında bile, yolculuğu iptal etmenin veya yerinden edilmekten kaçınmanın mümkün olmadığı acil taahhütler vardır. Bu durumda, Dünya sağlık örgütü tarafından önerilen tüm önleyici tedbirlerin alınması önemlidir:

Virüsün yayılmasını önlemek için ellerinizi iyice yıkamanız önemlidir.

1. Ellerinizi sık sık yıkayın

2. Öksürürken veya hapşırırken ağzınızı ellerinizle değil dirseğinizle kapatın

3. Etrafınızdaki insanlardan en az bir metre uzakta olun

4. Gözlere, buruna ve ağza dokunmaktan kaçının

6. Koronavirüs bulaşmış veya koronavirüs olduğundan şüphelenilen kişilerle temastan kaçının

7. Grip benzeri semptomlar hissettiğinizde, kendinizi hemen izole edin. Semptomlar devam ederse veya kötüleşirse, tıbbi yardım isteyin.

Koronavirüs salgını sırasında araba kiralama

Kılavuz, Covid-19'un yayılma potansiyelini azaltmak için evden çıkmaktan kaçınmaktır, ancak bu bir alternatif olmadığında, kişisel kullanım için araba kiralamak mevcut en güvenli seçeneklerden biri olarak kendini göstermektedir. Bold Rent a Car'dan kiraladağınız araçlar her kullanımdan sonra iyice temizlenip dezenfekte edilmektedir.

Yalnızca yaklaşan gezileri yeniden rezerve edin

Önümüzdeki birkaç hafta için planlanan bir seyahatiniz varsa, koronavirüs salgını nedeniyle yine de bir tür kısıtlama ile karşılaşabilirsiniz. Ancak önümüzdeki aylarda seyahat edecekseniz veya araba kiralayacaksanız, iptal etmenize veya yeniden planlamanıza gerek yoktur. Beklenti, birçok ülkenin turizm faaliyetlerine ve etkinliklerine yeniden başlayarak yakında normale döneceğidir.

Önümüzdeki geziler için boldrentacar.com üzerinden bir rezervasyonunuz varsa, bu süreçte size yardımcı olmak ve seyahat planlarınızı yeniden düşünmek için tüm emrinizdeyiz.

Koronavirüs salgını (COVID-19) ilgiyi hak eden bir durumdur ve bizim en büyük taahhüdümüz güvenliğiniz ve huzurunuzdur. Haftanın her günü, müşteri hizmetleri kanallarında her zaman hizmetinizdeyiz.