Kış Lastikleri Hakkında Bilgi

Kış Lastikleri Hakkında Bilgi

Kış Lastikleri Hakkında Bilgi

Genellikle Ekim ve Nisan aylarının arasında trafiğe çıkan araçların kullanması gereken kış lastikleri, kış hava şartlarına uygun şekilde üretilmektedir. Bu nedenle olumsuz hava koşulları nedeniyle oluşabilecek kazaların önüne geçilmesi ve aracın sürüş konforunun artması için kış lastikleri, bu aylar arasında bir aracın olmazsa olmazıdır. Her sürücünün ve araç sahibinin kış lastikleri hakkında bilgi sahibi olması ve bilinçli davranması, trafik güvenliği açısından çok önemlidir.

Bold Rent A Car, sunmuş olduğu araç kiralama hizmetinde her türlü detayları siz değerli müşterileri için düşünmektedir. Bundan dolayı dört mevsim araç kiralama hizmeti vermekte olan Bold Rent A Car, kış lastikleri konusunda da hassas davranmaktadır.

Geniş araç filosu içerisinde yer alan tüm araçların günlük, haftalık, aylık ve yıllık bakımlarını aksatmadan gerçekleştiren, muayene tarihlerini geciktirmeyen boldrentacar.com adresi, sizlere kış aylarında sunduğu kiralık araçlarda kış lastikleri ile aracı teslim etmektedir. Bazı sürücüler kış lastikleri ne işe yarar, merak etmektedir.

Kış Lastiği Özellikleri

Kış için özel olarak kullanılan kış lastiklerinin dişlerinin en az 3 mm olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

Kış lastiklerinin sadece kış aylarında kullanılması, hem lastiklerin bakımı hem de aracınızın sürüş konforu için çok önemlidir. Bu nedenle Mart ve Nisan aylarının gelmesi ile birlikte kış lastiklerinin yaz lastikleri ile değiştirilmesi gerekmektedir.

Kış lastikleri, bir dahaki sezon kullanılacaksa mutlaka iyi bir şekilde muhafaza edilmelidir. Nem, güneş, rutubet gibi olumsuz etkenlere karşı iyi bir şekilde korunmalıdır. Mutlaka rutubetsiz ve karanlık bir ortamda saklanması gerekir. Aynı zamanda balkonlarda tutulan kış lastiklerinin kalın ve siyah renk bir naylon torba ile sarılması gerekmektedir.

Kış koşullarına özel olarak üretilmiş olan kış lastikleri diş yapısı sayesinde özellikle karlı havalarda ilave çekiş sağlar. Böylelikle olumsuz hava koşullarında patinaj çekme, aracın kayması ve çeşitli kaza durumları engellenmiş olur. Yolculuk, daha güvenli bir hale gelmektedir. Aynı zamanda kış lastikleri ıslak zeminde mükemmel yol tutuşu sağladığı için can sağlığınız, mal güvenliğiniz için de mutlaka kullanılması gerekir.