Kiralık Arabanızı Doğru Şekilde Nasıl Temizleyebilirsiniz

Kiralık Arabanızı Doğru Şekilde Nasıl Temizleyebilirsiniz

Pandemi durumu, işe giderken yüz maskesi takmaktan en sevdiğimiz hafta sonu gezileri için geniş kısıtlamalara kadar her şeyi tamamen değiştirdi.

Piyasaya sürülen birçok temizlik ürünü ve dezenfektanla birlikte, arabalarınızı nasıl verimli bir şekilde dezenfekte edip dezenfekte edeceğinizi belirlemek genellikle kafa karıştırıcıdır. Aracınızı her gün uygun şekilde sterilize etmek için bazı yararlı ipuçları: 

Ne Kullanılır?

Bahsetmemek gerekirse, tüm temizlik işlemi sırasında kendinizi güvende tutmak için kaliteli lastik eldivenler birincil gereksinimdir. Arabanızı dezenfekte ettikten sonra eldivenleri başka hiçbir yere dokunmadan uygun şekilde atmanız yardımcı olacaktır. İzopropil alkol, herhangi bir yüzeyden mikropları ve virüsleri öldürmek için yaygın olarak etkili bir ürün olarak kabul edilir. Ancak izopropil alkol deri koltuklarda ciddi hasara neden olabilir. Bu nedenle koltukların temizliğinde üstün özelliklere sahip uygun ürünler kullanılmalıdır.

Benzer şekilde, dokunmatik ekranların parlama önleyici kaplamalarına zarar vermemek için ev tipi cam temizleyicileri kullanmaktan kaçının. Arabanın içinde aşırı nemi önlemek için kontrollü bir miktarda su içeren normal bir sabunlu su solüsyonu kullanabilirsiniz.

Ne Kullanılmaz?

Otomobilin iç aksamları çeşitli malzemelerden üretildiğinden temizlik ürünleri seçilirken çok dikkatli olunmalıdır. Sahile vurma ve hidrojen peroksit, koronavirüsü öldürmek için popüler kimyasallar olmasına rağmen, vinil ve plastik yüzeylerde ciddi hasara neden olabilir. Amonyak bazlı temizlik kimyasallarından özellikle ön panelde daha sonra ısıya ve ışığa maruz kaldığında yüzeyi yapışkan hale getirdikleri için kesinlikle kaçınılmalıdır.

Uygun kimyasalları bulamıyorsanız, gerekli temizlik için dengeli bir yüksek kaliteli sabun ve su çözeltisi yeterlidir. Aracın şık kaplamasına ve diğer hassas yüzeylerine zarar vermemek için pürüzsüz malzemelerden yapılmış yumuşak fırçalar kullanın. 

Ortak Temas Noktaları

Titiz temizlik sürecine başlamadan önce, dış virüslere yüksek oranda maruz kalan ortak alanların tespit edilmesi esastır. Ön bölümde, direksiyon simidi, konsol kutusu, vites kolu ve düğmeler, sürücü tarafından yüksek oranda temas edilen bir yüzey olma eğiliminde olduklarından, odaklanılması gereken ana alanlardır.

Pano düğmeleri ve diğer kontrol anahtarları, sterilize edilecek ikincil bölgelerdir. Bardak tutucular, ışık düğmeleri, kolçaklar, emniyet kemeri klipsleri ve tüm iç kapı kolları gibi genellikle daralan diğer alanlar yeterince silinmelidir. Dış hava ve maddelerle sürekli temas halinde olduklarından, özellikle kapılar ve kapı kolları olmak üzere, otomobilin dışının temizlenmesi ve sanitasyonu da gereklidir.