Kınalıada

Kınalıada

Kınalıada

Prens adaları arasında İstanbul’a yakınlığı ile bilinen Kınalıada estetik ve titiz bir mimari ürünü olan yapıları, köklü tarihsel mirası ve büyülü atmosferiyle benzersiz bir gezi süreci sunmaktadır. Yerli ve yabancı turist akınına uğramasının birçok unsurun genel bir sonucu olduğunu belirtmeliyiz. Camiler, minareler, manastırlar, kiliseler, köşkler, yalılar ve doğa ile iç içe atmosferiyle özel bir konumda yer almaktadır. Birçok insanın araç kiralama ile Kınalıada’nın her noktasına erişebilme imkanı bulunmaktadır. İş ya da eğlence amacıyla yapacağınız Kınalıada yolculuğunda ziyaret edeceğiniz mekanlar üzerinde titizlikle durmalısınız.

Kınalıada Tarihçesi

İstanbul adalarının genel prototipi olan sürgünlerin ve tarihsel hikayelerin ana beşiği Kınalıada diğer adalarla kıyaslandığında daha az ağacı ile tek tepeli konik izlenimi bırakan bırakmaktadır. Yaklaşık 115 metre yüksekliğe sahip olan Manastır Ve Çınar Tepelerinin batı istikametinin eski dönemlerde işletilen taşocağı sebebiyle oyuk bir görüntü sunduğunu söylemeliyiz. İsmini bakır ve demir madenlerinin kızıl toprak renginden alan Kınalıada tarihi doku bakımından diğer adalara göre daha fakir sayılabilir. Ancak, kendine özgü yapıları ve atmosferiyle kusursuz bir gezi süreci sunmaktan da geri durmamaktadır. Kınalıada’da yer alan en önemli yapılar arasında Rum Ortodoks Hıristos Manastırı, Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Klisesi, 2 kilise, 1 manastır ve bir camii yer almaktadır. Ziyaretçilerin tüm beklentilerine karşılık verecek bir manzara ve tarihi içerisinde barındırmaktadır. Rent a car firmalarının araç gereksinimlerine karşılık birçok araç temin ettiğini bilmelisiniz. Kınalıada’da yapacağınız gezinizin keyifli ve sorunsuz geçmesi adına titiz bir gezi planı oldukça önemlidir.

Kınalıada’da Gezilecek Yerler

Kınalıada Camii’nin yanı sıra Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi, Dönüşüm Manastırı, Hristos Manastırı Ve Kilisesi, Rum Ortodoks Panayla Kilisesi, Papazyan Yalısı, Hacıyan, Krespi, Derunyan, Sukyas ve Ağası benzeri birçok köşk, konak ve evleri ziyaret edebilirsiniz. Kınalıada’nın temiz havasına manzaralı bir deniz ve doğa panoraması da eklendiğine göre gezi planlarınızın yoğun geçmesi mümkündür. Bold rent a car firması olarak Kınalıada’da yapacağınız her gezi ve yolculuk için araçlarımızla yanınızda olacağız. Artık, sorunsuz ve keyifli bir Kınalıada gezisine hazır olduğunuzu düşünüyoruz.