Kapalıçarşı

Kapalıçarşı

Kapalıçarşı

Dünyanın en eski ve büyük çarşılarından biri olarak kabul edilen Kapalıçarşı Mercan, Nuruosmaniye ve Beyazıt semtlerini ortasında yer almaktadır. Ulaşım imkanın araç kiralama seçenekleri ile pratik bir şekilde gerçekleştiği bu semtin yakınlarında otoparklar bulunmaktadır. İş ya da eğlence gezileriniz için Kapalıçarşı’ya yolunuz düşüyorsa oldukça keyifli dakikalar sizleri bekliyor demektir. Gün içerisinde yaklaşık yarım milyon insanı barındırdığı bilinen Kapalıçarşı 4.000 dükkan ve yaklaşık 25.000 çalışan ile hizmet vermektedir. Dünyanın en fazla ziyaret edilen turistik mekanlarından biri olan Kapalıçarşı kültürel ve tarihsel geçmişiyle de göz doldurmaktadır.

Kapalıçarşı Tarihçesi

Cevahir Bedesteni ve Yeni Bedesten Kapalıçarşı’nın en önemli iki yapısı olarak anılmaktadır. İç Bedestenin Bizans’tan kalma 48x36 metre ölçülerinde olduğu bilinmektedir. Yeni Bedestenin Fatih Sultan Mehmet tarafından 1460 yılında yaptırıldığı söylenmektedir. Bu bölgede Sandal isimli bir kumaş satıldığı için adının Sanal Bedesteni olduğunu belirtmeliyiz. Kapalıçarşı’daki birçok dükkan eşit genişlik ölçülerinde inşa edilmiştir. Her pazarın kendi kategorisinde hizmet verdiğini eklemeliyiz.

Kapalıçarşı’da Gezilecek Yerler

Günün her saatinde oldukça hareketli ve kalabalık olan Kapalıçarşı’ya ulaşmak için bold rent a car firmamızın araçlarına göz atabilir ve Fatih semtini rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz. Eğlence ve iş kültürünün ortak bir birliktelikte hareket ettiği Kapalıçarşı’da yerli ve yabancı turistlerin tüm gereksinimlerine karşılık verecek işletme mevcuttur. Ülkemizde üretimi yapılan özel eşyaların ve Türk sanatı estetizmi taşıyan ürünlerin bulunduğunu da belirtmeliyiz. Mücevher ve halıların bronz, gümüş, altın ve bakır gibi birçok farklı elementlerle özel olarak işlendiğini ve satışa sunulduğunu söyleyebiliriz. Hediyelik eşyalar ve her kategoride işletme ve mağazalar Kapalıçarşı’yı baştan sona donatmaktadır.

Kapalıçarşı’ya Nasıl Gidilir?

Kapalıçarşı’ya yapacağınız ziyaretlerin kolay ve pratik bir döngüde seyretmesi için ulaşım seçeneklerinizi kontrol etmelisiniz. Günümüzde özel araçlar sunan birçok rent a car firması bulunmaktadır. Bulunduğunuz semtin otopark ve araç bekletme alanlarından faydalanabilir ve gezinizi gönül rahatlığı ile tamamlayabilirsiniz. Kapalıçarşı’nın belirli saatlerde hizmet vermesi dolayısıyla saat ve takviminizi bu doğrulta hazırlamalısınız. Herhangi bir giriş ücretinin ödenmediği Kapalıçarşı’da tüm kişisel gereksiniminizi karşılayacak bir hizmet sizleri beklemektedir.