İstiklal Caddesi

İstiklal Caddesi

İstiklal Caddesi

Şarkılara konu olmuş, köklü geçmişi ve mimarisinin yanı sıra eğlence ve sanat beşiği olarak da bilinen İstiklal Caddesi Beyoğlu ilçesinde Taksim Meydanı ve Tünel arasında yer almaktadır. 19.yüzyıldan beri Türkiye’nin en ünlü caddelerinden biri olan İstiklal’in 1400 metre uzunluğu bulunmaktadır. Galatasaray Lisesinin yanında yer alan Yeniçarşı Caddesi ve 50.Yıl Anıtı ile bütün olarak kabul edilebilir. Beyoğlu ilçesinin ana eksenlerinden biri olan Tarlabaşı Bulvarını da kapsayan İstiklal Caddesinin 9 ayrı mahalleyi kapsadığı bilinmektedir. İş ve eğlence gereksinimleri için oldukça kapsamlı bir imkana sahip olması da ekstra tercih sebebidir. Araç kiralama işlemleriniz sonrasında aracınızı park edebileceğiniz otoparkların bulunduğunu bilmelisiniz.

İstiklal Caddesinde Gezilecek Yerler

Türkiye’nin kozmopolit bölgelerinden birinde yer alan İstiklal Caddesi, yerli ve yabancı birçok ziyaretçi için olmazsa olmaz yerler arasında kabul edilmektedir. Sabaha dek açık mekanların yanı sıra oldukça kalabalık bir insan topluluğuna ev sahipliği yapmaktadır. Günün her saatinde bir yoğunluğa sahne olan bu caddede ucuz giyim mağazalarının yanı sıra birçok alışveriş kompleksi yer almaktadır. Kundura ve çanta dükkanlarının yanı sıra bijuteri, aksesuar, iç çamaşır ve giysi dükkanları da bulunmaktadır. Fast Food büfeleri, balık lokantaları, tatlıcılar, meyhaneler, türkü evleri, rock barlar, striptiz kulüpleri ve eşcinsel barlarına kadar olağanüstü bir çeşitlilikte yelpazeye sahiptir. Aynı zamanda sanat galerileri, kitap evleri, sinema ve tiyatro salonlarıyla da göz doldurmaktadır.

İstiklal Caddesine Nasıl Gidilir?

Trafiğe kapalı olan İstiklal Caddesi yakınlarında birçok otopark bulunmaktadır. Bu noktada bold rent a car firması araçlarından yararlanabilir ve ulaşımınızı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Tarihi pasajları, camii ve kiliseleriyle büyülü bir atmosfer sunan İstiklal Caddesi yerli ve yabancı birçok insanın gözde yerleri arasında kabul edilmektedir. İstanbul’un kalbi olarak bilinmesi de bunu kanıtlar niteliktedir. İş ya da eğlence amacı ile İstiklal Caddesini tercih etmeniz doğru bir tercih olacaktır. Caddenin trafiğe kapalı olması ve rent a car firmasından kiraladığınız aracınızı park etmenizin mümkün olmaması sizleri telaşa düşürmemelidir. Taksim ve İstiklal yakınlarında birçok otopark ve araç emanet alanı bulunmaktadır.