İstanbul'da Araç kiralamanın maliyeti nasıl ayarlanır

İstanbul'da Araç kiralamanın maliyeti nasıl ayarlanır

Eğlence için seyahat etmek, hafta sonu ve hatta iş için bir araca ihtiyacınız varsa, ancak daha önce hiç kiralamayı düşünmediyseniz, bu makale tam size göre!

 Bugün, araç kiralama fiyatlarını doğrudan veya dolaylı olarak etkileyen tüm öğeler hakkında konuşacağız, böylece toplamda ne kadar harcayacağınızı bilirsiniz.

Araç kiralamanın maliyeti nedir?

Kiralamanın toplam fiyatı, aşağıdakiler gibi bir dizi maddeye göre değişecektir:

Araba kiralamayı planladığınız zaman

Hangi otomobil kategorisi seçildi

Araç alma ve bırakma yeri

Ek olarak, fiyatta her zaman açık olmayan ancak değerlendirilmesi gereken diğer bazı kalemleri de hesaba katmak önemlidir:

Dahil olabilecek veya olmayabilecek korumalar (veya sigorta)

Ücretsiz veya sınırlı kilometre

İsteğe bağlı (GPS ve çocuk koltuğu gibi)

Aracı başkaları kullanacaksa (ek sürücüler)

Teminat garantisi (aşağıda daha fazlasını açıklayacağız!)

Öğelerin her biri ve bunların rezervasyonunuzun toplam değerini ve bir araba kiralamak için sahip olacağınız tüm maliyetler hakkında konuşacağız.

1. Bir araba kiralamayı planladığınız zaman

Araç kiralama şirketleri , tıpkı bir otel gibi gecelik ücret alır . Ve diğer benzer hizmetler gibi, fiyatlarının dalgalı olduğu anlamına gelir - bu, fiyatın aradığınız tarih ve yer için araçların müsaitliğine göre değiştiği anlamına gelir.

Dolayısıyla, değeri en çok etkileyen faktörlerden biri, tam olarak bir araba kiralamayı planladığınız tarih aralığıdır.

Yüksek sezon dönemleri (yaz tatili gibi), tatiller ve onlara yakın günler kesinlikle bu nedenle daha yüksek fiyatlara sahip olacaktır.

İpucu: Mümkünse, daha düşük fiyatlar elde etmek için bu tarihlerden kaçınmaya çalışın veya önceden yer ayırtın. Böylelikle en iyi fiyatları ve ayrıca istediğiniz otomobil kategorisinin kullanılabilirliğini garanti edersiniz.

Ek olarak, biraz daha uzun kiralama düzenlemeleri de vardır. Aylık araç kiralama , örneğin genellikle gündüz fiyatların daha cazip var. Aynısı, arabayı bütün bir hafta tuttuğunuzda da geçerlidir. Garantili olmasa da, gecelik fiyat genellikle kiralama süresi uzadıkça azalır.

2. Hangi kiralık araç kategorisi seçilir?

Kategori, araba kiralamak için ne kadar ödeyeceğinizi kesinlikle en çok etkileyen noktalardan biridir.

Kategori ne kadar iyi veya araç ne kadar eksiksiz olursa, rezervasyon o kadar pahalı hale gelir.

Koltuk sayısı (beş yolcuya kadar veya daha fazla) ve arabanın diğer özellikleri de etkiler. Örneğin daha fazla konfor ve otomatik şanzımanlı bir araba istiyorsanız, günlük ücret biraz daha pahalı olacaktır.