İstanbul Akvaryum

İstanbul Akvaryum

İstanbul Akvaryum

Bakırköy’ün Şenlikköy Mahallesi içerisinde bulunan İstanbul Akvaryum, 2003 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmıştır. Saraçhane’deki belediye binasında yapımı tamamlanan bu projenin büyük yankı uyandırdığını söylemeliyiz. Eğlence, kültür ve turizm bakımından oldukça önemli bir noktada yer alan İstanbul Akvaryumda unutulmaz bir deneyim sizleri beklemektedir. Rent a car araçlarıyla ulaşım sağlayabileceğinizi ve İstanbul Akvaryum çevresinde yer alan otoparkları kullanabileceğinizi eklemek isteriz.

İstanbul Akvaryum Tarihçesi

Gezi güzergahı olarak birçok akvaryumla kıyaslandığında interaktif, temalandırma, yağmur ormanı ve ileri teknolojisiyle Dünyanın en büyük tematik akvaryumuna hoş geldiniz. Denizlerde yaşayan binlerce balık türlerini içerisinde barındıran İstanbul akvaryum; içerisinde barındırdığı canlı çeşitleri ve hacimli ölçüleriyle göz kamaştırıcı bir proje olarak hizmet vermektedir. Yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği bu mekanın Pasifik ve Karadeniz arasında gidip gelen onulmaz bir seyahat sunması da kaçınılmaz olmaktadır. Mimari ve tarihsel özelliklerinin yanı sıra coğrafi, kültürel ve dekoratif unsurların altını çizmeliyiz. İstanbul akvaryumun ses ve ışıklandırma sistemleri özel olarak tasarlanmıştır. Alanında uzman çalışanlar tarafından hizmet veren bu akvaryumun doğal ortamda yaşayan canlıları ile şahane bir gezi süreci yaşatacağına emin olabilirsiniz.

İstanbul Akvaryumda Gezilecek Yerler

İstanbul Akvaryum seyahatleri için araç kiralama seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Dünyanın en özel akvaryumları arasında yer alan bu mekanda her akvaryumun belirli tema ve bölümlere göre ayrıldığı bilinmektedir. Karadeniz ve sonrasında Pasifik’e uzanan 16 temaya bir yağmur ormanı güzergahı eşlik etmektedir. Balıkların dünyasına adım atmak istiyorsanız İstanbul Akvaryum tüm beklentilerinizi karşılayacaktır. Aynı zamanda Aqua Florya AVM’nin restoran ve kafeleriyle de gezinizi rahat ve konforlu kılabilirsiniz.

İstanbul Akvaryuma Nasıl Gidilir?

Bakırköy’ün Yeşilköy Florya Caddesinde yer alan İstanbul Akvaryuma yapacağınız gezilerde bold rent a car olarak araç gereksinimlerinizi karşılamaktayız. Florya Caddesi de dahil olmak üzere birçok otoparkın bulunduğunu bilmelisiniz. Türkiye’nin en özel proje ve yapılarından biri olan bu akvaryumun yabancı turistlerin gözbebeği olduğunu söyleyebiliriz. Son olarak deniz canlılarını yakından tanımak istiyorsanız acele edebilir ve bir an önce İstanbul Akvaryumu ziyaret edebilirsiniz.