Haydarpaşa Garı

Haydarpaşa Garı

Haydarpaşa Garı

Ülkemizin en gözde tren istasyonlarından biri olan Haydarpaşa garının tarihsel kökeni oldukça eskiye dayanmaktadır. Yapımının 30 Mayıs 1906 yılında II. Abdülhamit döneminde başlayıp 19 Ağustos 1908’de tamamlandığı bilinmektedir. Haydarpaşa garının Anadolu’ya gidecek ticari eşyaların yüklenmesi ve boşaltılması işlemleri için tesisleri de bulunmaktadır. Rent a car araç kiralama işlemleri sonrasında kolay bir şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz bu tarihi gar birçok insanın hatıralarına eşlik eden tarihsel bir müze görevi görmektedir.

Mimari olarak Alman ve Taş ustaları ile çalışıldığını ve 1917 yılında ortaya çıkan yangın sonucunda büyük bir hasar gördüğünü belirtmeliyiz. Bu hasar sonrasında günümüze dek gelen Haydarpaşa garının 2010’daki büyük yangın sonrasında gar çatısında çökmeler yaşanması ve binanın dördüncü katının kullanılmaz hale gelmesi de bir diğer üzücü unsurlar arasında gösterilebilir.

Haydarpaşa Garı Nerededir?

İstanbul’un Kadıköy ilçesinde yer alan Haydarpaşa Garı, hem tarihi hem de Anadolu ile alışverişi sebebiyle özel bir konuma sahiptir. Yerli ve yabancı birçok turist için eşsiz bir mekan olması da Haydarpaşa’ya gitmek için bir diğer etkenlerden sayılabilir. Söz konusu Haydarpaşa Garına ulaşım için araç kiralama seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Turizm, kültür ve estetik bir manzara için bu istasyonun doğru istikamet olduğunu söyleyebiliriz. Kadıköy’ün merkezi konumunda bulunması da tüm gereksinimlerinize karşılık verecektir.

Haydarpaşa garının birçok sanat eserine konu olduğu bilinmektedir. Hem tarihsel kökeni, hem Anadolu ve İstanbul arasında bir geçiş çizgisi olması bu garın önemini ortaya çıkarmaktadır. Kadıköy’ün büyülü atmosferini sunan Haydarpaşa garında eğlence ya da iş ziyaretlerinde araçlarınızla sorunsuz bir ulaşım sağlayacağınızı düşünüyoruz.

Haydarpaşa Garına Nasıl Gidilir?

Deniz manzarası ve iskelesindeki göz alıcı ihtişam söz konusu olduğunda Haydarpaşa garına gitmemek için hiçbir sebep kalmayacaktır. Bold rent a car firması olarak araç kiralama işlemleriyle müşterilerimize kolay, pratik ve ekonomik bir imkan sunduğumuzu belirtmek isteriz. Sevdiklerinizle birlikte unutulmaz anlar yaşamak için ülkemizin tarih kokusunu içerisinde barındıran Haydarpaşa garını ziyaret etmelisiniz. Kara yolları ile ulaşımın kolay olduğunu ve gar çevresinde birçok otopark bulunduğunu da eklememiz gerekiyor.