Harika Bir Araç Kiralama Hizmeti Deneyimine Sahip Olmak İçin Üç İpucu

Harika Bir Araç Kiralama Hizmeti Deneyimine Sahip Olmak İçin Üç İpucu

Daha önce hiç kiralık araç kullanmadınız mı? Öncelikle bu blogu okuyun çünkü araç kiralama şirketinizle anlaşmazlıklardan kaçınmanız ve harika bir araç kiralama hizmeti deneyimi yaşamanız için size rehberlik edecek .

Şartlar ve koşulları iyice okuyun. Her araç kiralama şirketinin bir araç kiralama politikası vardır. Politikalarından web sitelerinin şartlar ve koşullar sayfasında bahsederler. Direksiyona geçmeden önce bu sayfayı iyice okumalısınız. Herhangi bir şey size belirsiz görünüyorsa, aynı şeyi onlara da sorun. Sebebi, bir noktayı anlamazsanız ve o noktayı görmezden gelirseniz, o noktayı ihlal edebilirsiniz, bu nedenle araç kiralama şirketi size para cezası verebilir. ve araç kiralamadan önce şart ve koşulları okumanız beklendiği için cezayı ödemeyi reddedemezsiniz. Bir araba rezervasyonu yaptığınızda, araba kiralama, hüküm ve koşulları okuduğunuzu düşünür.

Araç kiralama şirketi sizden aracı kullanacak kişilerin isimlerini belirtmenizi ister. Her ek sürücü için ek bir sürücü ücreti alıyorlar. Bu nedenle, kiralık arabayı kullanacak herkesin adını belirtmelisiniz. Listede adını belirtmeden birinin kiraladığı aracı kullanmasına izin verirseniz, araç kiralama şirketi size para cezası uygulayabilir.

Araç kiralama şirketi size anahtarını vermeden önce aracı kontrol etse de, anahtarı teslim almadan önce iyice kontrol etmelisiniz. Sebebi ise araç kiralama firmasının çalışanının da bir insan olması ve gözleri aracın hasarını fark edememesidir. Bu nedenle arabayı düzgün bir şekilde incelemeli ve arabanın videosunu çekmelisiniz. Eğer bir videonuz varsa ve aracı iade ederken herhangi bir anlaşmazlık meydana gelirse, hasarın önceden mi yoksa araç sizin gözetiminizdeyken mi meydana geldiğini belirlemek için videoyu izleyebilirsiniz.