Cağaloğlu Hamamı

Cağaloğlu Hamamı

Cağaloğlu Hamamı

Mimari harikalar arasında yer alan ve İstanbul’un en büyük çifte hamamlarından biri olarak kabul edilen Cağaloğlu Hamamı I. Mahmut döneminde yaptırılmıştır. Klasik Osmanlı mimarisinden farklı özellikler taşıyan Cağaloğlu hamamının sıcaklık ve soğukluk bölümlerinin düzenlenişinde Barok üsluplar dikkat çekmektedir. Sanat, mimari ve kültür için incelikli bir tarihsel mirası içerisinde barındıran bu hamamın yerli ve yabancı birçok turist tarafından tercih edildiğini belirtmeliyiz. İstanbul Fatih’te yer alan Cağaloğlu Hamamı’na ulaşmak için bold rent a car firmasından destek alabilirsiniz. Çevrede birçok otopark olması da ziyaretinizi kolaylaştıracak bir diğer pozitif unsurlar arasındadır.

Cağaloğlu Hamamı Tarihçesi

Konum olarak Sultan II. Mahmud Türbesi ile Eminönü arasındaki semtte yer alan Cağaloğlu Hamamı, Ayasofya meydanından Yerebatan caddesinin sağ tarafında yer almaktadır. Tarihsel miraslar arasında gösterilen bu ünlü hamamın bölmelerindeki mimari ve dekoratif yapılar göz kamaştırmaktadır. Bu bölgede eski dönemlerde Osmanlı’nın ileri gelen ziyaretçileri bulunmaktaydı. Özel sarayların da eşlik ettiği bu çevrenin merkezi bir kültür noktası olduğunu söylemeliyiz. İsmini İtalya asıllı Cicala ailesinden alan ve sonrasında Osmanlı hizmetine giren Cigalazade (Cağaloğlu) Sinan Paşa vezirden almaktadır. Cağaloğlu hamamına yapılacak gezi ve ziyaretler için araç kiralama seçeneklerine göz atmalı ve sorunsuz bir süreç yaşamalısınız.

Cağaloğlu Hamamı Ve Turizm

Cağaloğlu hamamının içinde ve dışında oldukça şık bir şekilde tasarlanmış iki avlusu bulunmaktadır. Turistlerin yıkanmak ve kahve içmek için sıklıkla tercih ettiği bu hamamın sanatsal ve kültürel bir değer olması da ekstra bir tercih sebebi olmaktadır. Cağaloğlu hamamında yıkanmanızla birlikte Beyoğlu gazozu ikramlarıyla karşılaşabilir ve keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz. Eski ve tarihi bir hamam olmasının yanı sıra hijyen kuralları ve temizliğinin ileri teknoloji sistemlerle hizmet verdiğini eklemeliyiz. Nadir olarak nano teknolojinin kullanıldığı hamam olma özelliği taşıyan Cağaloğlu’na yapacağınız ziyaretlerde kesinlikle pişman olmayacaksınız. Aynı zamanda içerisinde yer alan hediyelik eşya marketi, özel soyunma odaları, berber ve masaj salonları da tüm beklentilerinize karşılık verecek bir donanıma sahiptir. Fatih İlçesi’nde yer alan Cağaloğlu gezileriniz için rent a car firmalarının araçlarını kullanabilirsiniz.