Aylık ve yıllık araç kiralamanın avantajları nedir ?

Aylık ve yıllık araç kiralamanın avantajları nedir ?

Yıllık ve aylık araç kiralamalarını duydunuz mu? Daha uzun süreler için araba kiralayarak avantajların neler olduğunu ve ne kadar tasarruf ettiğinizi öğrenin!

Yıllık veya aylık araç kiralamalarını duydunuz mu? Bu, zaten geleneksel araç kiralamaya çok benzeyen bir yöntemdir, ancak bir farkla: kiralama süresi.

Geziler, hafta sonları veya daha özel durumlar için yaygın olarak kullanılan "sıradan" araç kiralamanın aksine, yıllık veya aylık araç kiralamanın amacı biraz farklıdır. Bu, kendi arabaları gibi, sadece ara sıra değil, günlük yaşamları için bir arabaya ihtiyaç duyan insanlar için tasarlanmış bir hizmettir.

Yıllık ve Aylık Araç Kiralama Nasıl Çalışır?

Yıllık veya aylık araç kiralama, kısa süreli kiralamaya çok benzer, tabii ki daha uzun süreli olması farkıyla. Daha önce bir gezi veya hafta sonu için kiraladıysanız, neyin dahil olduğunu zaten biliyorsunuzdur.

En büyük avantajı, bu durumda müşterinin araçta daha uzun süre kalması için kiralama şirketinin kira fiyatından indirim yapmasıdır. Genelde ilericidir, yani sözleşmeli dönem ne kadar uzunsa, o kadar çok tasarruf sağlar.

İndirim, seçilen araç kategorisine ve ayda bir, iki, üç bin veya daha fazla kilometre olabilen kilometre sınırına göre araç kiralamadan araç kiralamaya değişiklik gösterecektir. Size uygun bir teklif bulabilmeniz için her şey çok esnektir.

Aylık araç kiralamada araç ile bir ila birkaç ay arasında kalıp ihtiyacınıza göre sözleşmeyi yenileyebilirsiniz.

Yıllık ve aylık araç kiralamanın faydaları nelerdir?

Aylık veya yıllık araç kiralamanın avantajları çoktur. O kadar çok ki kısa bir liste yaptık!

1. Ekonomi

Daha uzun süre araba kiralamanın en önemli avantajlarından biri şüphesiz ekonomidir. Çoğu durumda, ayda bir araba kiralamak, kendi arabanıza sahip olmaktan daha ucuz olacaktır.

Bir arabaya sahip olmaktan daha ucuz olmasının yanı sıra, araç kiralamanın kendisine göre de daha ucuz olabilmektedir. Bunun nedeni, bir kişi zaten biraz daha uzun, örneğin üç haftalık bir süre için kiralama yapmayı planlıyorsa, aylık kira, yukarıda bahsettiğimiz orandaki azalmayı tam olarak telafi edebilir. Tarihler planlarınıza uyuyorsa, bu iyi bir fikir!

2. Sıfır bürokrasi

Bir kiralama şirketinden araba kiralarken, bir araca sahip olmakla ilgili tüm bürokrasiden sorumludur: belgeler, sigorta, bakım, vergiler ve diğerleri. Bu, aracın günlük olarak sizinmişsiniz gibi, ancak belgelerin revizyonu veya yenilenmesi endişesi olmadan sizinle kalacağı anlamına gelir.

3. Daima yeni araba

Yeni bir araba hissi çok güzel değil mi? Araba değiştirmeyi veya farklı araba kullanma deneyimini sevenler, aylık araba kiralamadan da hoşlanacaktır: çünkü kiralama, her zaman yeni bir arabaya sahip olma olasılığını gerçeğe dönüştürür (bu, bir araba satın aldığınızda çok zordur, değil) aynı?).

4. Sigorta veya bakım konusunda endişelenmenize gerek yok

Araba gerçekten size ait olmadığından, sigorta ve yenileme ile bakım konusunda endişelenmek de sizin sorumluluğunuz değildir. Araçla ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, bold rent a car ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

6. Satışta baş ağrınız mı oluyor? Asla

Bir arabayı yeniden satmak kolay bir iş değildir. Bir yandan değişim anında aracı bayiye bırakmak en kolay olanıdır, ama aynı zamanda en çok paranın kaybedildiği yerdir. Özel olarak yeniden satmak mali kayıpları önler, ancak zaman alabilir ve sabır gerektirir.