Araç Kiralarken Yaş Sınırı

Araç Kiralarken Yaş Sınırı

Araç kiralama hizmetinden yararlanmak için belli bir yasal yaş sınırı vardır. Yasal yaş sınırının koyulma sebebi, belli başlı güvenlik tedbirlerini almak ve olabilecek sorunları başlangıcında engellemektir

Araç Kiralamak için 21 yaşını doldurmuş olmanız ve en az 2 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir. 21 yaşını doldurmuş olmakla birlikte her tür ve sınıf aracı kiralamak mümkün değil. Bu koşul sabit kalmak kaydı ve ehliyet süresi koşuluna uyularak orta ve üst sınıf araçlar için de genç sürücü ücreti alınarak araç kiralanabilmektedir.

Genç Sürücü Yaş Tablosu

*Ekonomi segmentinde bulunan araçları kiralayabilmek için en az 21 yaşında ve 1 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 19-21 yaş aralığında ve 1 yıl ehliyet sahibi ekonomik gruptan araç kiralayabilmektedir.


*Konfor segmentinde bulunan araçları kiralayabilmek için en az 25 yaşında ve 2 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 21-25 yaş aralığında ve 2 yıl ehliyet sahibi olan kişiler konfor grubundan araç kiralayabilirler.


*Prestij segmenti araçları kiralayabilmek için en az 25 yaşında ve 2 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 21-25 yaş aralığında ve 2 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Prestij grubundan araç kiralayabilirler.


*Premium segment araçları kiralayabilmek için en az 27 yaşında ve 3 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 21-27 yaş aralığında ve 3 yıl ehliyet sahibi olan kişiler premium gruptan araç kiralayabilirler.


*Lüks segment araçları kiralayabilmek için en az 27 yaşında ve 3 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 21-27 yaş aralığında ve 3 yıl ehliyet sahibi olan kişiler lüks gruptan araç kiralayabilirler.