Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Özellikle tatillerde ve iş programlarımızda, araç kiralama ihtiyacı doğabiliyor. Ulaşım araçlarında yorulmak veya taksilere gereğinden fazla para vermek yerine, araç kiralamak hem konforlu hem de daha hesaplı olmasından dolayı büyük bir avantaj sağlıyor. Yoğun talep olan bir sektör olduğu için internette ve merkezi bölgelerde onlarca farklı araç kiralama şirketleri bulmanız çok kolay. Bu esnada kendinize en uygun aracı kiralamak için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır.

  • Size Yakın Konumdan Kiralama Yapın

İş veya tatil programları nedeniyle seyahat eden ziyaretçilerin, mutlaka şehre giriş yaptıkları ve tekrar dönüş için kullanacakları konumlardan kiralama yapmaları dana avantajlıdır. Bu hususa dikkat etmeyen çoğu ziyaretçi, şehir merkezinden araç kiralamakta ve dönüş için otogara veya havaalanına ulaşım araçlarını kullanarak gitmek zorunda kalıyor.

  • İhtiyaçlarınızın Farkında Olun

Araç kiralamadan önce mutlaka araçta kaç kişi olacağına, aracı uzun yolda mı yoksa şehir içinde mi kullanacağınıza, yakıt için ayırdığınız paraya veya iş programlarınıza özellikle dikkat edin. Böylece işinizi görmeyecek bir aracı kiralamamış veya size fazla gelecek bir aracı kiralayarak hiç yoktan fazladan para kaybetmemiş olursunuz.

  • Fiyat Avantajlarından Yararlanın

Araç kiralama alanında yoğun talep olduğu için markalar daha fazla müşteriye hitap edebilmek için sürekli kampanya yaparlar. Tatil dönemlerinde dahi bu kampanyalara kolayca rastlamak mümkün. Hiçbir zaman tek bir firmanın kampanyasını dikkate alarak araç kiralamayın.

  • Erken Rezervasyon Fırsatlarından Faydalanın

Çoğu sektörde firmalar, erken rezervasyon yapan müşterilerine fiyat konusunda ayrıcalıklar sunarlar. Araç kiralarken de geçerli olan bu fırsatları iyice araştırıp değerlendirmelisiniz. Özellikle de tatil planı yaptığınız tarihlerin veya iş toplantılarınızın tarihinin belli olduğu hallerde, o tarih için erken araç kiralama rezervasyonu yaparak piyasa fiyatlarının oldukça altında kolayca araç kiralayabilirsiniz. Ankara, Antalya, İzmir veya İstanbul gibi büyük şehirlerde çok fazla kiralık araç olduğu için, bu şehirlerde erken rezervasyon kampanyaları daha sık müşteriye uygulanmaktadır.

  • Eski Araçlardan Uzak Durun

Kiralık araçlar, maalesef kötü kullanılan ve bu yüzden de hızlı bir şekilde eskiyen araçlardır. Uzun yol veya şehir içi ihtiyaçlarınız için araç kiralarken 3 yaşından büyük araçlardan uzak durmalısınız. Bu sayede yolda arıza durumu, teknik problem yaşama veya en kötüsü kaza yapma ihtimaliniz azalır. Sıfıra yakın veya 1-2 yaşındaki araçlar hem güvenli hem de sizin için konforlu olacaktır.