Araç Kiralama Kaskosu Hakkında Bilgiler

Araç Kiralama Kaskosu Hakkında Bilgiler

Araç Kiralama Kaskosu Hakkında Bilgiler

Araç kiralama, günümüzde farklı sebeplerden dolayı tercih edilmektedir. Günlük araç ihtiyacını karşılamak, farklı tip araç kullanma isteği veya araç alım gücünün düşmesinden dolayı araç kiralama hizmetleri tercih edilmektedir. Hem uzun süreli hem de kısa süreli olarak araç kiralamak mümkündür. Kurumsal araç kiralama taleplerinin artış gösterdiği günümüzde aynı zamanda kişisel araç kiralama talepleri de oldukça sık gelmektedir. Bu taleplere en iyi şekilde yanıt vermek için çalışmaya devam eden Bold Rent A Car, sektörün profesyonel rent a car firmaları arasında yer almaktadır.

Rent A Car Kasko Nedir?

Araç kiralama hizmeti sunan firmaların araçlarını teminat almalarını sağlayan sisteme araç kiralama kaskosu adı verilmektedir. Araç kiralama hizmetinden faydalanırken araç kiralama firması ile araç talep eden kişiler arasında bir sözleşme imzalanmaktadır. Aracı kullanan kişinin sabit olmaması, bu nedenle normal araca göre riskin artış göstermesi nedeniyle araç kiralama kaskosu ücretleri daha maliyetlidir.

Normal araç kaskolarına göre rent a car kasko sisteminde araç sahibinin teminat belirleme, muafiyet seçme, seçmeme özgürlüğü bulunmaktadır. Normal kasko sisteminde müşterinin teminat seçme özgürlüğü bulunmaktadır.

Rent a car kasko sistemi, çeşitli avantajlar sunmaktadır. Araç kiralama kaskosunun sunmuş olduğu en önemli avantaj, kaza durumunda tüketicilerin maddi manevi kayıplarının önlenmesidir. Çarpma – çarpışma, yanma, deprem – sel gibi doğal afet durumları, ihtiyari mali mesuliyet, terör, hırsızlık, pert olma, yol yardım hizmetleri, hukuksal koruma, ferdi kaza gibi birçok teminat araç kiralama kaskosu ile sunulmaktadır.

Yasal yükümlülükleri ortadan kaldıran rent a car kasko sistemi aynı zamanda hasar meydana geldiğinde devreye sigorta şirketinin girmesini sağlayarak hem kiralama yapan müşterinin hem de araç kiralama şirketinin mağduriyet yaşamasını engellemektedir.

Bold Rent A Car, hem kendi teminatı hem de müşteri teminatı için rent a car kasko sistemi ile geniş araç filosu içerisinde yer alan tüm araçları koruma altına almaktadır. Profesyonel hizmet anlayışını her alanda göstermek için çalışan ve hizmet kalitesini geliştiren Bold Rent A Car araç filosu, kurumsal bilgileri ve araç rezervasyonu için boldrentacar.com adresine giriş yapabilirsiniz.