Arabayla Yolculuk Sırasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Arabayla Yolculuk Sırasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Arabayla Yolculuk Sırasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Trafik kazalarında yaşanan ölüm ve yaralanma oranlarına bakıldığında güvenli yolculuğun önemi bir kez daha anlaşılmaktadır. Uzun veya kısa mesafede yolculuk ederken hem kişisel olarak hem de araç bakımından önlem alınması kazaları, yaralanma ve ölüm riskini en aza indirmektedir. Araçla yolculuk sırasında dikkat etmeniz gerekenler sadece şahsi araçlar için geçerli değildir. Kiralık araçlarda da uyulması gereken kurallardır.

Bold Rent A Car, sunmuş olduğu araç kiralama hizmetinde güvenliği her şeyden önce gelen bir kural olarak benimsemiştir. Müşterilerinin can sağlığını önemseyen boldrentacar.com firmasının araç filosu içerisinde yer alan tüm araçların bakımları periyodik olarak yakından takip edilmektedir. Aynı zamanda güvenli bir yolculuk için tüm araçların araç güvenlik donanımlarının eksiksiz olmasına da özen gösterilmektedir.

Yolculuğunuz için araç güvenliğinin sağlanmasında Bold Rent A Car firması, araçların lastiklerinin bakımlı ve kullanıma uygun olmasına, periyodik motor kontrollerinin gerçekleştirilmesine özen göstermektedir. Pedal ve direksiyon gibi aksamların bakım rutinleri de yakından takip edilmektedir.

Aynı zamanda şoförlü araç kiralama hizmetlerinden faydalanan müşteriler için Bold Rent A Car bünyesinde tüm şoförler uykularını almış, iyi derecede direksiyon hakimiyetine sahip, eğitimli ve belgeli şoförlerden oluşmaktadır. Takip mesafesine dikkat ederek aracı sarsmadan, güvenli bir şekilde ulaşımınızın gerçekleştirilmesi için hizmet vermektedir.

Güvenli Yolculukta Alınması Gereken Önlemler

Güvenli bir yolculuk için hem şahsi araçlarınızda hem de kiralık araçlarda almanız gereken önlemlere kişisel olarak da dikkat etmeniz tavsiye edilmektedir.

  1. Emniyet kemerini takmak hem şoförlerin hem de yolcuların yolculuk esnasında dikkat etmesi gereken kuralların ilk sırasında yer almaktadır. Arka koltukta oturuyor olsanız dahi emniyet kemerini takmayı ihmal etmemelisiniz.
  2. Yolculuk esnasında rahat kıyafetler tercih etmek, yolculuğu daha konforlu bir hale getirecektir.
  3. Araç yolculuklarında yol tutması veya hazımsızlık gibi sorunlar ile karşılaşmamak için de yolculuk öncesinde beslenme şeklinize, tercih ettiğiniz gıdalara dikkat etmeniz tavsiye edilmektedir.

Bold Rent A Car filosu içerisinde yer alan tüm araçlarımız şehir içi ve şehirlerarası yolculuklara hazırdır. Tüm yasal zorunluluklar yerine getirilen güvenli araçlar ile kaliteli bir araç kiralama hizmeti sunulmaktadır.