Arabada Bulunması Gerekenler

Arabada Bulunması Gerekenler

Arabada Bulunması Gerekenler

Araçların bakım ve muayenelerinin yapılması kadar araç içi donanımı da çok önemlidir. Araç içi donanımında bulunması gereken birçok şey, acil durumlarda hayatınızı kurtarabilir. Bu nedenle kişilerin şahsi araçlarında hem yasal olarak araçta bulunması gerekenler konusunda hassas olduğu gibi Bold Rent A Car, kiraladığı araçlarda da bu konuya özen göstermektedir. Geniş araç filosu içerisinde yer alan tüm araçların iç donanımda güvenlik, sağlık ve konfor için bulunması gerekenleri eksik etmemektedir.

Araçta Bulunması Gereken Malzemeler

Trafiğe çıkan her araçta bulunması gereken belgeler, bazı malzemeler bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesinin eksik olması dahi kaza gibi acil bir durumda sizleri zor durumda bırakabilir. Bu nedenle Bold Rent A Car, araç kiralama hizmeti verirken araçta bulunması gereken belge ve malzemeler konusunda titiz bir çalışma gerçekleştirmektedir.

Bazı malzeme ve belgelerin araç içerisinde bulundurulmamasının tespit edilmesi durumunda yasal olarak cezai işlem de uygulanmaktadır. Bundan dolayı hem yasal olarak zorunlu olan tüm belge, malzemeler hem de araçta konforunuzu sağlayacak ekipmanlar Bold Rent A Car yetkilileri tarafından kiralık aracınız sizler teslim edilmeden önce araç içerisinde hazır edilmektedir.

Araçta bulunması gerekenler denildiğinde ilk akla gelen ruhsattır. Trafik kontrollerinde ruhsat ve sürücü belgesini ibraz etmeniz gerektiğinden dolayı araç kiralama şirketinden aracı teslim alırken ruhsatı kontrol etmeyi unutmamalısınız.

Egzoz muayene belgesi de bir sonraki muayene tarihine kadar araç içerisinde bulundurulması gereken belgeler arasında yer almaktadır. Kasko belgeleri, zorunlu trafik sigortası poliçesi araç içerisinde yer alması gereken belgelerdendir.

Aynı zamanda araç içerisinde yangın, kaza gibi acil durumlarda ilk müdaheleyi yapabilmek için ilkyardım çantası, yangın söndürücü, üçgen reflektör, zincir ve çekme halatı, takoz, stepne, kriko, bijon anahtarı, seyyar lamba da yer alması gerekmektedir.

Şahsi aracınız içerisinde bu malzeme ve belgeleri bulundursanız da araç kiralama ile kullandığınız araçta bu malzeme ve belgeler gerekli olmadıkça aklınıza gelmeyebilir. Bu nedenle araç kiralama sözleşmesini imzalayıp teslim aldığınız anda bu tür araç içerisinde bulunması gereken belge ve malzemeleri kontrol etmeli, yerlerini öğrenmelisiniz