Araba Kiralamak İçin En İyi Zaman Ne Zaman

Araba Kiralamak İçin En İyi Zaman Ne Zaman

Çoğumuz ne zaman seyahat edeceğimiz konusunda her zaman önceden o kadar bilinçli değilizdir. Endişelenme. Siz insansınız ve kiralama tarihinize daha yakın bir tarihte rezervasyon yaptırmanız son derece normaldir, özellikle de sezon dışı olacaksa.

Kiralık yer ayırtmak için en iyi zaman

Araç kiralamaya çalışırken en sık sorulan sorulardan biri ne zaman rezervasyon yaptırmanız gerektiğidir. Yeni başlayanlar için çoğu insan kesinlikle bir araç rezervasyonu yapabileceklerinden emin olmak ister. Çoğu seyahat rezervasyonunda olduğu gibi, kendinizi uygun araçların olmadığı bir durumda bulmanız mümkündür.

Bir aracın müsait olduğundan emin olmak için, ne zaman seyahat edeceğiniz konusunda bir fikriniz olduğunda rezervasyon yapmak en iyisidir. Bold Rent a Car gibi bazı araç kiralama şirketleri, ihtiyaç duymanız halinde rezervasyonunuzda değişiklik yapmanıza izin verecektir.

Kiranızı ne zaman ayırtacağınızı bilmeyi bu kadar önemli kılan bir diğer faktör de iyi bir anlaşma yapma arzusudur. İnsanların çoğu, alabilecekleri en düşük miktarla en yüksek değeri elde etmek ister. İster tutumlu ister tutumlu ya da sadece harcama konusunda akıllı olun, bazı insanlar için iyi bir anlaşma yapmak, karar verme süreçlerindeki itici güçtür.

Bu kişilerden biriyseniz veya sadece iyi bir fiyat almak için ne zaman kiralayacağınızı bilmek istiyorsanız, kendinizi fiyatlandırmanızı etkileyebilecek farklı faktörleri düşünürken bulabilirsiniz. Haftanın günü önemli mi? Önceden rezervasyon yaptırmak gerçekten bana bu kadar tasarruf sağlıyor mu? Fiyatın geri düşeceği bir sıkışıklık zamanı var mı? Yani, fiyatlandırmayı göz önünde bulundurarak, oyundaki faktörlere bakalım.

Fiyat dalgalanması

Daha önce hiç araba kiralamadıysanız, kiralık araba fiyatlarının çok değiştiğini bilmelisiniz. Farklı faktörler farklı zamanlarda fiyatı belirler. Fiyatlar gerçekten dalgalanabilir. Dalgalanmalara neden olan faktörlerden bazıları:

 • Mevsimler
 • Bayram
 • Araç Kategorisi ve Sınıfı
 • Kiralama Şirketi
 • Kiralamanın Zamanlaması
 • Yer
 • Kiralama Süresi

Bir otel gibi, bir araba kiralama şirketi de herhangi bir günde olabildiğince çok araç kiralamak ister. Çoğu durumda, araba kiralama şirketleri, iş çekmek ve ürünlerine olan talebi artırmak için fiyatlandırmalarında rekabetçi olmak ister.

Bir otel ararken, yüksek talep fiyatın yükselmesine neden olduğu için bunu bekliyorsunuz. Bu sadece ekonominin doğal düzeni ve kiralık araba fiyatları farklı değil. Şirketler, gelir elde etmek için talepten yararlanmayı umuyor.

İşletmeler, talep dalgalanmalarından etkilenen bir sektörde faaliyet gösterdiğinde, müşterileri daha yüksek bir fiyatla tutturmaya çalışmıyorlar, ancak aynı geliri sağlamayan daha yavaş zamanları dengelemeye çalışıyorlar.

Talep artışı nedeniyle daha popüler destinasyonların, daha az popüler olan destinasyonlara göre daha yüksek bir taban fiyatına sahip olma olasılığı daha yüksektir. Bir gezgin olarak, size en iyi fiyatı verecek en iyi seçimleri yapmak için dalgalanmaların nedenini anlamak önemlidir.

Baz fiyatlar, değişmesi en muhtemel şeylerdir. Aynı kalmak için diğer oranlara güvenebilirsiniz. Genel fiyatınızı etkileyecek diğer oranlardan bazıları, aşağıdakiler gibi eklentileri içerir:

 • Bebek koltukları
 • Kayak rafları
 • Genç sürücü ücretleri
 • Günlük geçiş ücretleri

Yol yardımı kapsamı

Zamanlama bu tür fiyatları etkilememelidir, bu nedenle kiralamanızı planlarken bunları beklenen maliyetinize dahil edebilirsiniz. Ardından, en iyi taban fiyatı elde etmek için araba kiralamak için en iyi zamandan yararlanmaya odaklanabilirsiniz.

Önceden rezervasyon

Yılın yoğun bir döneminde popüler bir yerde rezervasyon yapacağınızı biliyorsanız, altı aydan bir yıla kadar bir zaman dilimine mümkün olduğunca yakın bir zamanda rezervasyon yapmayı hedeflemelisiniz.

Kiralık araç rezervasyonunuzu önceden yaptırmayı kesinlikle düşünmenizin bir başka nedeni de kalabalık bir grupla veya birden fazla çocukla seyahat etmeyi düşünüyorsanız. Bu durumlarda bir minibüs, büyük bir minibüs ve ekstra olanaklara ihtiyaç duyulabilir.

Çok daha iyi bir fiyat alacağınızın garantisi yok, ancak önceden rezervasyon yapmak, seyahatiniz için ihtiyacınız olanı alma ihtimalinizi büyük ölçüde artıracaktır.

Büyük bir grupla seyahat ederken, seyahatiniz sırasında mümkün olduğunca az endişelenmek istersiniz. Ayrıca, masrafları paylaşıyorsanız, seyahatiniz hakkında çok şey bilmek, herkesin mali yükü eşit olarak paylaşmasını planlamanıza yardımcı olacaktır.

İster iyi bir indirim elde etmeyi umduğunuz için, ister yoğun bir destinasyonu ziyaret etmeyi planladığınız için veya sadece özel bir durumun gereksinimlerini karşılamanız gerektiği için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyorsa, karar vermeden önce etrafta alışveriş yapmak ve fiyatları ve mevcut özellikleri ve hizmetleri çevrimiçi olarak karşılaştırmak en iyisidir.

Etrafta alışveriş yaptıktan sonra, seyahatinizin araç kiralama ihtiyaçları için bekleyebileceğiniz fiyat aralığı hakkında bir fikriniz olmalıdır. Bu, ödemeyi umduğunuz hedef fiyatı belirlemenize yardımcı olacak, ancak aynı zamanda bir fiyat üzerinde ne kadar yüksek bir seviyeye çıkmak istediğinize dair bir çizgi çizmenize de izin verecektir.

Beğendiğiniz bir fırsat bulduğunuzda, devam edin ve rezervasyon yapın. Seçtiğiniz şirketin ücretsiz iptallere izin verdiğinden emin olun ve seyahatinizden önce daha iyi bir fırsat görürseniz mevcut rezervasyonunuzu iptal edin ve ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa daha iyi fiyatla gidin.

Önceden rezervasyon yaptırmak hiçbir şeye zarar vermez ve seyahat tarihlerinize çok yakın bir yerde rezervasyon yaptığınız ve çok daha yüksek bir fiyat ödediğiniz bir duruma girmektense, uygun bir fiyata bir kiralamayı garanti altına almak daha avantajlıdır. Daha da kötüsü, ihtiyacınız olduğunda size kiralamak için kalan envanteri olan bir şirket bulamadığınızı fark edebilirsiniz.

Son dakika rezervasyonu

Önceden rezervasyon yaptırmanın avantajları olsa da son dakikada rezervasyon yaparsanız “yanlış” yapmış olmazsınız. Aslında, son dakikada rezervasyon yaptırmanın daha mantıklı olduğu ve cüzdanınıza zarar vermediği zamanlar vardır.

Seyahatinizin yılın daha az yoğun veya yoğun olmayan bir döneminde olduğunu biliyorsanız, seyahatinizin zamanına daha yakın bir zamanda rezervasyon yapmak anlaşılabilir. Seyahat tarihleriniz daha esnekse, seyahatinize daha yakın olana kadar beklemek mantıklıdır ve haftanın gününe göre daha iyi bir fiyat bulabilirsiniz.

Yolculuğunuz tek başınıza, bir partnerle veya özel gereksinimleri veya koşulları olmayan daha küçük bir grupla yapılacaksa, kiralama rezervasyonu yapmak için daha uzun süre bekleyebilirsiniz. Rezervasyon yapabileceğiniz araç türüyle daha az ilgileniyorsanız, en yaygın araç türleri genellikle daha kolay bulunur, bu nedenle bu kiralama fiyatları kamyonetler, özel araçlar veya lüks modeller gibi diğer araç türleri kadar dalgalanmayabilir.

Şimdi, rezervasyonlarınızı yapmak için biraz daha bekleme esnekliğiniz ve özgürlüğünüz olsa da, seyahatinizden en az 72 saat önce rezervasyon yaptırmak istiyorsunuz. Bunun nedeni, fiyatların son 48 saat boyunca yükselme eğiliminde olmasıdır.

Eğer yardım edemezsen, yardım edemezsin. Bu nedenle, kelimenin tam anlamıyla son dakikada rezervasyon yaptırmanız gerekiyorsa, kendinizi kötü hissetmeyin, sadece daha fazla ödemeye hazır olun. Bu son dakika durumundan kurtulabilirseniz, kendinize bir iyilik yapın ve rezervasyonunuza devam edin. Planlarınızda değişiklik yapmanız gerektiğini fark ederseniz, iptal veya yeniden planlama hemen hemen her zaman uygun çözümlerdir. Sadece kiralama şirketinizle iletişim kurduğunuzdan emin olun.

Özet

Araba kiralamak için en iyi zamanın ne zaman olduğunu düz tutmanın en kolay yolu bu basit kurallar dizisidir. Özel bir durumunuz yoksa ve daha az yoğun bir yerde veya daha az yoğun bir zamanda seyahat etmeyi planlıyorsanız, en iyi fırsatları almak için seyahat tarihlerinizden bir ila üç ay önce rezervasyonunuzu yaptırın. Yoğun bir yere, yoğun bir zamanda seyahat edeceğinizi veya özel konaklama veya özelliklere ihtiyacınız olduğunu biliyorsanız, en iyi teklifi almak ve müsaitlik sağlamak için altı aydan bir yıla kadar önceden rezervasyon yapın.