Anadolu Kavağı

Anadolu Kavağı

Anadolu Kavağı

Deniz, gökyüzü ve güneş üçlüsüne bir de İstanbul Boğazı manzarası eklendiğinde akıllara direkt Anadolu Kavağı gelmektedir. Turistik bir balıkçı kasabası olarak Beykoz ilçesinde yer aldığını ve İstanbul boğazının kuzey kıyısında bir mahalle olduğunu belirtmeliyiz. Karadeniz ve Marmara Denizi ile ortak bir bağlantı noktasına sahip olan bu mahallenin Doğu Roma döneminden günümüze ulaşan Yoros Kalesi yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramaktadır.

Anadolu Kavağı’na firmamız bold rent a car ile kolaylıkla ulaşabilir ve tercih edeceğiniz araçla sorunsuz bir gezi düzenleyebilirsiniz. Balık ağırlıklı yemeklerinin yanı sıra atıştırmalık waffle alabileceğiniz birçok büfe bulunmaktadır. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte yoğun bir turist akınına uğrayan Anadolu Kavağı’nın benzersiz bir gezi seçeneği olacağını eklemeliyiz.

Anadolu Kavağı Gezilecek Yerler

Birçok insanın araç kiralama tercihi ile kara yoluyla Anadolu Kavağı’na gelmeden Yuşa Tepesi adıyla bilinen yere gittiği bilinmektedir. Manzarasının görkemi ve doğa ile iç içe bir ziyafet sunması da akılda tutulması gereken önemli bir detaydır. Şirin ve küçük bir sahil köyü olan Anadolu Kavağı’nda birçok balıkçı restoranının yanı sıra bölge insanına özgü midye tava, krepler ve deniz ürünleri de oldukça dikkat çekicidir. Boğaz manzarası ve harika doğasıyla hafta sonu gezileri için Anadolu Kavağı tüm beklentilerinize karşılık verecektir.

Gezilecek yerler arasında Anadolu Kavağı meydanında yer alan 18.yüzyıl tarihli Cevriye Hatun Çeşmesine uğrayabilirsiniz. Ek olarak 1593 yılında yapılan Midilli Ali Reis Camii de tarihi eserler arasında ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Marko Paşa Köşkü ve Yoros Kalesi es geçmemeniz gereken tarihi değerler arasında sizleri beklemektedir. Bold rent a car firmasından kiralayabileceğiniz bir araçla Anadolu Kavağı’nın Karadeniz istikametine doğru gidebilir, Anadolu Feneri ve Poyrazköy’e ulaşabilirsiniz.

Anadolu Kavağına Nasıl Gidilir?

Turistik bir mahalle olan Anadolu Kavağına kara ve deniz yolu ile ulaşım oldukça kolaydır. Söz konusu araçlarınızla yapacağınız gezilerde kullanışlı ve yüksek kapasiteli otoparklar mevcuttur. Yaz aylarında görkemli Boğaz manzarası, tarihi bina ve yapılarının yanı sıra denizle iç içe unutamayacağınız bir gezi ve tatil planlıyorsanız Anadolu Kavağı tüm beklentilerinizi karşılayacaktır.